Naga Markets

JSW z 13% spadkiem od początku miesiąca Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 7,44%. Akcje taniały o 3,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 38,90 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 39,32 zł.

Kontynuacja spadków

Notowania JSW we wrześniu kontynuują wcześniejszą przecenę. Po chwilowym ustabilizowaniu się ceny w rejonie 50 zł, cena przełamał wsparcie przy 47,50 zł. Wszystko wskazuje więc na możliwą kontynuację spadków z kolejnym celem przy dołku z 24 lutego przy 36,50 zł.



jsw 7.09.2022
Notowania JSW 7.09.2022

Sprzedaż indywidualna

Jastrzębska Spółka Węglowa, która w połowie sierpnia na niewielką skalę rozpoczęła sprzedaż węgla energetycznego z kopalni Budryk dla indywidualnych odbiorców, sprzedała dotąd ponad 1,1 tys. ton węgla typu orzech, obsługując ok. 370 klientów – wynika z danych spółki.

Wcześniej JSW, wyspecjalizowana w węglu koksowym dla przemysłu stalowego, nie prowadziła indywidualnej sprzedaży węgla opałowego. Jej rozpoczęcie w kopalni Budryk ma wesprzeć odbiorców ogrzewających swoje domy tym paliwem w sytuacji braków węgla na rynku. Można kupić maksymalnie trzy tony.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>






ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here