Naga MarketsJSW wzrasta o ponad 5%. Tauron notuje spore spadkiPodczas dzisiejszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne niezdecydowanie. Po silnych wzrostach w środę, główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły handel nieco powyżej wczorajszego zamknięcia. Niemniej przez większość sesji dominowały mieszane nastroje, zdecydowana większość indeksów na Starym Kontynencie miała wyraźny problem z określeniem kierunku. Ostatecznie niemiecki DAX zamknął się 0,26% niżej, a francuski CAC40 stracił 0,38%. Sprzedający przeważali też na innych europejskich parkietach.

Cofnięcie na rynku akcji

Gorszy sentyment widać było także na GPW, gdzie indeks dwudziestu największych spółek zamknął się niemal 0,5% pod kreską. Co ciekawe połowa spółek z WIG20 zamknęła się na plusie, najlepiej radziły sobie akcje JSW, gdzie wzrosty wyniosły ponad 5%, z kolei mBank dodał 2%. Spore spadki zanotował jednak Tauron, gdzie przecena wyniosła prawie 4%. Mocno traciły także Cyfrowy Polsat, PGE oraz Orange Polska, spadki na tych trzech spółkach przekroczyły 2%.

Jeśli chodzi z kolei o sesję w USA, ta rozpoczęła się od nieznacznych wzrostów. Niemniej aktualnie główne indeksy giełdowe za oceanem znajdują się pod kreską. Dow Jones i S&P500 tracą około 0,4%, z kolei Nasdaq notowany jest zaledwie 0,05% pod kreską. Widać wyraźnie, że inwestorzy nie otrząsnęli się jeszcze po zeszłotygodniowych spadkach. Z jednej strony obecnie obserwowana korekta może zachęcać do zakupów po niższych cenach, a z drugiej ryzyko jej pogłębiania jest spore. Warto mieć na uwadze fakt, że nawet dalsza, kilkuprocentowa przecenia byłaby czymś zupełnie normalnym i nie musi od razu oznaczać kolejnej fali wyprzedaży, a jedynie “zdrową” korektą po ostatnich silnych wzrostach.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here