Naga MarketsjswKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,35%. Akcje drożały o 0,42 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 18,38 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,28% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 18,30 zł. W sumie od początku ubiegłego roku akcje spółki staniały o około 70%.


Kurs JSW nad przepaścią

Początek lutego przyniósł lekkie podbicie notowań, jednak kolejne sesje pokazują, że cena nadal spada. Biorąc pod uwagę to do jakich spadków doszło ostatnio na akcjach Bogdanki, wydaje się, że można mieć spore obawy o dalsze notowania JSW. Cena nadal porusza się w ramach kilkumiesięcznej konsolidacji, jednak bliskość jej dolnych rejonów i brak reakcji popytowej sprawia, że kurs znajduje się nad przepaścią. Wcześniejszy ruch wybijający z początku roku, załamał się po tym jak spółka poinformowała o uruchomieniu środków z funduszu rezerwowego. Część z nich zostanie przeznaczona na wynagrodzenia pracowników, aczkolwiek spora część o wesprze już przeprowadzane liczne inwestycje. Rynek mógł odczytać to jako sygnał, że ze spółką nie jest najlepiej. Cena szybko wróciła w dolne rejony konsolidacji. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem, może mieć to konsekwencje w postaci dalszych spadków, a niżej są już tylko historyczne minima w rejonie 9 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
jsw 18.02.2020
Notowania JSW 18.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

24,5 mld zł nakładów na inwestycje do 2030 roku

W ubiegłym tygodniu spółka przekazała informacje o swojej strategii a lata 2020-30. Zakłada ona około 24,5 mld zł nakładów inwestycyjnych. Udział nakładów na inwestycje w segmencie węglowym stanowić będzie ok. 84% łącznych nakładów. Główne cele strategii finansowania działalności to min. zapewnienie stabilnej struktury finansowania, przez dążenie do osiągnięcia i utrzymania co najmniej 50% udziału kapitałów własnych w strukturze pasywów a także pokrycia wartości aktywów trwałych kapitałami stałymi oraz podejmowanie działań dla zapewnienia poziomu finansowania, którego wielkość będzie pozwalać na podtrzymanie ciągłości procesów działalności operacyjnej oraz inwestycyjnej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here