Naga MarketsJSW wycenione na 46,40 zł. Wzrasta zapotrzebowanie na koks Notowania JSW zyskują podczas dzisiejszej sesji ponad 5%, a obroty osiągają całkiem wysoki poziom. Mamy więc wyjście na nowe maksima trendu wzrostowego w dość dobrym stylu. Jednym z powodów dzisiejszej zwyżki może być rekomendacja DM mBanku, który wycenił akcje JSW na 46,40 zł.

Główne powody podniesienia wyceny to wzrost zapotrzebowania na wyroby stalowe (liczni producenci wznowili pracę wyłączonych wcześniej hut). A to powoduje duży wzrost popytu na koks, którego producentem jest JSW.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Naszym zdaniem w nadchodzących tygodniach ceny dojdą do 400 USD/t, co pozytywnie przekładać się będzie na marżę koksowniczą (korzystają koksownie w JSW) oraz wolumeny sprzedaży. Dodatkowo niestabilna pogoda w Australii i wzrost zapotrzebowania na stal przekładają się na wzrosty cen węgla koksowego w Australii do 160 USD/t w ostatnich dniach (vs. około 100 USD/t w ostatnich miesiącach; bezpośredni benchmark dla cen sprzedaży JSW)” – napisano.

“Naszym zdaniem w tak korzystnym otoczeniu makroekonomicznym JSW może w 2021 roku wypracować ponad 2 mld zł EBITDA, a oczekiwany dalszy spadek zapasów prowadzić będzie do wygenerowania pozytywnego wolnego przepływu gotówki na poziomie 650 mln zł (mimo 1,9 mld zł oczekiwanego CAPEX), co przełoży się na pojawienie się wolnych środków pieniężnych na koniec 2021 roku w ilości około 3 zł na akcję (szansa na zwiększenie funduszu na czarną godzinę)” – dodano.

“Na naszych prognozach JSW notowana jest obecnie z około 50-proc. dyskontem do spółek porównywalnych na wskaźnikach P/E i EV/EBITDA na lata 2021-2022” – podano.

Biuro maklerskie prognozuje, że w 2021 roku przychody JSW wzrosną do 9,55 mld zł z 6,9 mld zł w ubiegłym roku. Skorygowany zysk netto szacuje na 629,6 mln zł wobec 1,19 mld zł straty w 2020 r. Na wykresie, kolejne cele techniczne znajdują się niemal przy 50 zł.

jsw


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mrc akcje | pknorlen akcje | ropa brent | mercator akcje | kurs dol |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here