Naga MarketsJSW wybija poziom 15 zł. Kolejny cel w rejonie 18 zł Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas piątkowej sesji o około 7,83%. Akcje drożały o 1,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 16,69 zł. Jest to świetny wynik na tle zyskującego w ubiegły piątek 0,24% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 16,53 zł. W maksymalnym punkcie, dotychczasowa zwyżka sięgnęła około 65% wzrostu ceny.

Finax
  • JSW nie planuje emisji i nie wstrzyma inwestycji
  • Wszystkie problemy spółki już w cenach?
  • Na wykresie widoczna chęć do dalszych wzrostów

Wybicie z konsolidacji

Ubiegły tydzień przyniósł zdecydowaną poprę nastrojów na rynkach akcyjnych. Kolejna fala wzrostowa zdołała na JSW doprowadzić do wybicia z konsolidacji. Mimo czwartkowego cofnięcia, cena zdołała jak dotąd utrzymać się ponad wsparciem okolic 15 zł. Wydaje się, że z tego poziomu popyt powinien powalczyć o więcej. Kolejny cel mamy w okolicach nieco powyżej 18 zł czyli seria dołków z końca ubiegłego roku. Rynki zdają się żyć nadziejami na spory zastrzyk środków w ramach europejskiej pomocy, co powinno podtrzymywać dobry sentyment. Jest to więc dobra okazja aby wynieść kurs na wyższe poziomy.

Te artykuły również Cię zainteresują
jsw 1.06.2020
Notowania JSW 1.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycje będą kontynuowane

Jastrzębska Spółka Węglowa nie zakłada ograniczenia poziomu nakładów inwestycyjnych w tym roku, poinformował wiceprezes Artur Dyczko. “To, co jest istotne, to elastyczność i smukłość działania, a ona nie jest możliwa, jeśli nie będą realizowane inwestycje. W tej chwili mogę ze spokojem poinformować, że jeżeli chodzi o inwestycje w grupie, to na razie nie widzimy problemów z ich realizacją.

Na pewno nie będziemy podejmować żadnych radykalnych działań, jeżeli chodzi o roboty korytarzowe” – powiedział Dyczko podczas telekonferencji. Podkreślił, że inwestycje są konieczne, aby kontynuować rozwój spółki zgodnie z wcześniej założonym planem. W I kw. 2020 r. JSW zrealizowała 453,8 mln zł nakładów inwestycyjnych. Grupa założyła, że nakłady inwestycyjne w 2020 r. wyniosą ponad 2 mld zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here