Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,84%. Akcje drożały o 0,91 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 19,86 zł. Jest to mocy wynik na tle zyskującego wczoraj 0,34% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,71 zł. W sumie od początku ubiegłego roku akcje spółki staniały o około 70%.


Kurs JSW z sesją odwrotu?

Po podbiciu notowań na przełomie roku, styczeń niestety nie przyniósł kontynuacji tego ruchu. W ubiegłym miesiącu notowaliśmy przewagę spadkowych sesji, a kurs wrócił do wcześniejszej konsolidacji, a nawet w jej dolne rejony. Szkoda więc niewykorzystanej okazji na wybicie górą. Ruch wybijający załamał się po tym jak spółka poinformowała o uruchomieniu środków z funduszu rezerwowego. Część z nich zostanie przeznaczona na wynagrodzenia pracowników, aczkolwiek spora część o wesprze już przeprowadzane liczne inwestycje. Rynek mógł odczytać to jako sygnał, że ze spółką nie jest najlepiej. Od tego czasu kurs cały czas spada. Mimo, że powrót na minima z końca ubiegłego roku to kolejna szansa na dokonanie odbicie, trzeba pamiętać, że ze względu na szerszy trend istnieje także równie wysoka szansa na wybicie z konsolidacji dołek, a to mogłoby oznaczać rezygnację popytu i dalsze spadki nawet na historyczne dołki. Na razie jednak mamy mocne wejście w nowy tydzień, co daje nadzieje na kontynuację odbicia.

jsw 4.02.2020
Notowania JSW 4.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Słaba współpraca z Prairie Mining

W ubiegłym tygodniu pojawiły się komunikaty, w których firma Prairie Mining Limited zaprzeczyła, że prowadziła rozmowy z Jastrzębską Spółką Węglową w sprawie potencjalnej współpracy. Dodatkowo Prairie potwierdza, że nikt z jej zespołu zarządzającego nie był w kontakcie z JSW od 28 września 2019 roku. W listopadzie ubiegłego roku JSW podała, że analizuje potencjalne scenariusze współpracy z Prairie, z którą pozostaje nadal w kontakcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here