Naga MarketsJSW we wtorek mocno w dół. Koniec odbicia od wsparcia na 15zł?Kurs akcji JSW we wtorek tuż po południu traci 4,28% i spada do 15,78 zł w odpowiedzi na wczorajsze silne wzrosty na walorze, które wybiły notowania z kluczowego poziomu wsparcia. Wtorkowe spadki bez wątpienia są także pokłosiem opublikowanego w piątek raportu finansowego spółki za II kw. 2020 r., w którym spółka osiągnęła sporą stratę.

  • W poniedziałek akcje JSW podrożały o aż 7,6% do 16,48zł
  • JSW zanotowało w II kw. 2020 r. stratę netto w wysokości 0,76 mld zł
  • Od początku roku akcje JSW potaniały o ponad 26%

JSW traci poniedziałkowe wzrosty

Akcje JSW w poniedziałek mocno odbiły w górę odreagowując ponad 3-tygodniowe silne spadki w oczekiwaniu na piątkowy raport. W piątek kurs akcji JSW odbił się od kluczowego wsparcia w okolicach 15 zł, a poniedziałkowa sesja zdawała się na dobre wybić notowania spółki do sprawdzenia oporu na 18 zł.JSW we wtorek mocno w dół. Koniec odbicia od wsparcia na 15zł?
Notowania JSW na GPW. Źródło: tradingview.com

Jednak wtorek przynosi spore załamanie ceny za akcję JSW, bo aż o 4,28% do 15,78 zł. Na ten moment opór na 15 zł nie wydaje się jednak zagrożony, a na wykresie dziennym oscylator MACD wyznaczył sygnał kupna, który jeszcze lepiej widoczny jest w interwale H4.

Zobacz również: Akcje JSW mocno w górę. Czy to już koniec spadków?

Nikt bowiem nie spodziewał się po Jastrzębskiej Spółce Węglowej rewelacyjnych wyników, co zresztą widać po trendzie spadkowym kursu w ostatnim miesiącu. Opublikowany w piątek raport zaprezentował stratę netto w II kw. 2020 r. w wysokości 765,4 mln zł względem 133,3 mln zł zysku rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła aż 888,5 mln zł względem 188,2 mln zł zysku w analogicznym okresie rok wcześniej. Przychody spadły do 1,488 mld zł wobec 2,209 mld zł rok wcześniej. Koszty poniesione na walkę z pandemią wyniosły 72,7 mln zł, a koszty pracy z tym związane to 65,8 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here