Naga MarketsJSW wczoraj z mocnym spadkiem, dobra sesja spółek odzieżowychPoczątek tygodnia na krajowym rynku zdołał dochować kontynuacji wzrostu. Impet ruchu w segmencie największych spółek był jednak wyraźnie niższy w porównaniu z piątkowymi notowaniami. Pozytywny sentyment nadal utrzymuje się w sektorze bankowym i paliwowym.

JSW odnotowało wczoraj znaczną stratę

Dobrą sesję odnotowały również spółki odzieżowe. Słabsze zachowanie dotknęło natomiast zwyżkujące w piątek spółki górnicze. Mocny spadek dotknął JSW po spekulacjach o przeniesieniu doń niektórych aktywów górniczych TAURONPE. Na wykresie dziennym FW20 notowania wybiły się ponad tegoroczny szczyt notując nowe 52-tyg maksimum. Uwagę zwraca jednak kształt wczorajszej świecy zbliżony do tzw. doji nagrobek, czyli wersji spadającej gwiazdy, która sygnalizuje trudności z utrzymaniem wyższych poziomów cenowych i ostrzegającej przed możliwą korektą. Należy jednak podkreślić, że jednoświecowe formacje wymagają potwierdzenia, a w ostatnich tygodniach zbliżone świece pojawiały się kilkukrotnie i były negowane kolejnymi notowaniami.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na diagramie 60-min kurs FW20 osiągnął cel pierwszego poziomu docelowego (2131 pkt.) określonego wsp. 1,618 z wcześniejszej korekty spadkowej. Kolejne świece z wydłużonymi górnymi cieniami sygnalizowały jednak problem z kontynuacją zwyżki, bliżej zamknięcie nastąpiło wyraźniejsze obsunięcie kursu. Na MACD pojawił się sygnał sprzedaży, również na DMI zejście linii DM+ poniżej przebiegu ADX wskazuje na osłabienie siły. Pierwszym wsparciem jest niedawno pokonany szczyt przy wartości 2078 pkt. Zwracamy uwagę na poranne spadki notowań kontraktów terminowych na główne indeksy, które osłabiają nastawienie względem dzisiejszego otwarcia na krajowym rynku.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | theppro co to jest | prognozy kryptowalut | biomed-lublin gpw | pgn akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here