Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,31%. Akcje taniały o 0,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 20,88 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,92% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 21,14 zł. W sumie od początku ubiegłego roku akcje spółki staniały o ponad 60%.


Akcje JSW nadal w konsolidacji

Ostatnie sesje wyglądają dość słabo w wykonaniu spółki, aczkolwiek ruch na południe nie neguje jeszcze pozytywnego układu w trwającej od grudnia zwyżce. Spółka na przełomie roku silnie zyskała i to przy udziale nieco wyższych obrotów. Zwyżka została jednak nagle wyhamowana, za sprawą informacji o uruchomieniu środków z funduszu rezerwowego. Część z nich zostanie przeznaczona na wynagrodzenia pracowników, aczkolwiek spora część wesprze już przeprowadzane liczne inwestycje. Wydaje się zatem, że nerwowa reakcja rynku była nieco nad wyrost, gdyż fundusz był tworzony po to aby w okresie słabej koniunktury wykorzystać te pieniądze. Szersze spojrzenie na wykres pokazuje, że ostatnia zwyżka niewiele dotąd zmieniła. Kurs nadal nie wybił z konsolidacji, choć wciąż są szanse, że do tego dojdzie.

jsw 22.01.2020
Notowania JSW 22.01.2020

Lepsze perspektywy dla węgla koksowego

Podczas poniedziałkowej sesji spółka opublikowała wyniki produkcyjne za IV kwartał ubiegłego roku. Produkcja węgla w tym okresie wyniosła 3,9 mln ton wobec 3,74 mln ton rok wcześniej. Produkcja węgla koksowego wyniosła ok. 2,59 mln ton i była wyższa o ok. 12,4% rok do roku. Z kolei produkcja węgla do celów energetycznych wyniosła ok. 1,31 mln ton i była niższa o ok. 8,4% w porównaniu z rokiem poprzednim. Sprzedaż węgla ogółem wyniosła ok. 3,7 mln ton i była wyższa o ok. 0,4% niż rok temu. Sprzedaż węgla do odbiorców zewnętrznych stanowiła ok. 76% wolumenu ogółem. W jednym z wywiadów, prezes spółki wskazał, że sygnały z rynku stali, m.in. z Dalekiego Wschodu, ale też z Europy, pozwalają na optymizm co do perspektyw sprzedaży węgla koksowego i koksu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here