Naga MarketsJSW w korekcie. Malejący zakres wahań ceny Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 6,04%. Akcje taniały o 1,59 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 24,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,96% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 24,72 zł. W maksymalnym punkcie, dotychczasowa zwyżka sięgnęła około 140% wzrostu ceny.

Korekta silnych wzrostów

Notowania spółki zaliczyły solidny wzrost na początku września. Było to związane z korzystną decyzją UE o pozostawieniu węgla koksowego na liście surowców strategicznych na kolejne lata. Warto dodać, że spółka jest jednym z nielicznych i kluczowych producentów tego węgla w Europie. Na wykresie obecnie trwa jednak korekta. Zawężający się zakres wahań ceny, tym bardziej po dużym wzroście nie powinien być odbierany negatywnie. Wydaje się, że przy lepszym sentymencie do rynków akcyjnych, spółka może jeszcze wzrosnąć. Zasięg aktywnej już formacji oRGR sięga nawet 33 zł.

jsw 9.10.2020
Notowania JSW 9.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

JSW czeka na 1,75 mld zł wsparcia

Jastrzębska Spółka Węglowa ocenia, że utworzony w styczniu 2018 roku Stabilizacyjny FIZ okazał się znakomitym stabilizatorem dla spółki na okres ogólnoświatowego spowolnienia i skutków pandemii COVID-19 i liczy na uzupełnienie środków w Funduszu, gdy poprawi się sytuacja na rynku węgla, poinformował ISBnews wiceprezes JSW Artur Dyczko. Cykliczność w przemyśle wydobywczym jest czymś wpisanym w normalną działalność.

Właśnie dzięki powołaniu do życia Funduszu Stabilizacyjnego mogliśmy realizować strategię rozwoju, w okresie dekoniunktury na rynku” – powiedział Dyczko w rozmowie z ISBnews. Jeśli pojawi się możliwość, będziemy dążyć do uzupełnienia środków w funduszu. Do tego potrzebna jest poprawa sytuacji na rynku węgla koksowego i koksu” – dodał wiceprezes wskazał, że niezależnie od tego zarząd zakłada, że JSW ma uzasadnione szanse na pozytywną decyzję Polskiego Funduszu Rozwoju o przyznanie 1,75 mld zł wsparcia.

Spółka złożyła aplikację i liczy na 1 mld zł w ramach tarczy antykryzysowej jako tzw. pożyczkę płynnościową oraz 750 mln zł z tytułu pożyczki preferencyjnej na pokrycie skutków COVID-19.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here