Naga MarketsJSW w konsolidacji nad kluczowym wsparciem Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,16%. Akcje taniały o 0,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 30,18 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,17% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 30,90 zł. Od początku listopada akcje spółki zdrożały o niemal 180%.

Okres konsolidacji

Notowania JSW od końca marca poruszają się w konsolidacja, po tym jak cena zakończyła ciągły spadek sięgający aż 35%. Ze względu na szerszy trend wzrostowy i głęboką korektę, wydaje się, że konsolidację można traktować jako przygotowanie do kolejnego wybicia w górę. Kluczowym wsparcie są okolice 29 zł, a aby mówić o sygnale powrotnym do trendu wzrostowego, cena musi wybić opór przy 34 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
jsw 17.05.2021
Notowania JSW 17.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

JSW nie będzie przejmować kopalń

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie jest zainteresowana kupnem bądź nieodpłatnym przejęciem kopalń od Taurona i innych spółek górniczych, podała spółka, nawiązując do wypowiedzi prezesa Tauron Polska Energia Pawła Strączyńskiego udzielonej 10 maja 2021 r. w Parkiet.tv. “Wypowiedź prezesa Strączyńskiego z Tauron nie była w żaden sposób uzgodniona z zarządem JSW S.A.

Nasza spółka nie planuje żadnych rozmów i spotkań związanych z ewentualnym zakupem kopalń, gdyż JSW S.A. nie będzie przejmowała aktywów węglowych (ani płatnie, ani bezpłatnie). Takich działań nie przewiduje strategia spółki ani żaden inny dokument” – czytamy w komunikacie. Strączyński powiedział wczoraj, że kopalnie – czyli Tauron Wydobycie – zostaną docelowo przekazane do podmiotu wskazanego przez naszego głównego udziałowca, czyli Skarb Państwa, a Tauron czeka tylko na informacje czy to będzie JSW, PGG, SRK czy Węglokoks, czy też inny podmiot.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Jesse Livermoore | pgnig akcje | kurs funta prognozy | notowanie lotos | polenergia kurs |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here