Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 0,96%. Akcje taniały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 20,54 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,21% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 20,56 zł. W sumie od początku roku akcje spółki tanieją o ponad 60%.


Akcje JSW nadal bez ruchu

Listopad przynosi jak na razie kompletny marazm na notowaniach spółki. Podobny boczny ruch obserwujemy zresztą od początków października. Notowania spółki od dłuższego czasu poruszają się więc bokiem w dość wąskiej konsolidacji. Można byłoby powiedzieć, że mamy marazm na wykresie, gdyby nie fakt bardzo wysokich obrotów. Teoretycznie, po ogromnej przecenie, może to wskazywać na fazę akumulacji, która doprowadziłaby choćby do nieco większej korekty wzrostowej. Widać bowiem wyraźnie, że pewna równowaga pojawiła się rejonie 20 zł, tutaj cena przestała spadać, a zaczęły wzrastać obroty. Im jednak dłużej taka sytuacja będzie się utrzymywać, a nie dojdzie do wybicia górą z układu bocznego, tym szanse na zainicjowanie porządniejszej korekty zaczną spadać, tym bardziej, jeżeli poprawi się sytuacja na szerokim rynku.

jsw 16.12.2019
Notowania JSW 16.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycje w Koksowni Przyjaźń

Podczas sesji z minionego piątku, spółka zależna JSW Koks poinformowała, że zamierza utrzymać zdolności produkcyjne na poziomie ok, 3,7 mln ton koksu rocznie. Obecny potencjał produkcyjny JSW Koks wynosi ok. 3,7 mln ton, w tym 2,75 mln zdolności produkcyjnych posiada Koksownia Przyjaźń. W niej planowane są inwestycje takie jak modernizacja dwóch baterii koksowniczych, wprowadzenie nowych technologii, separację wodoru z gazu koksowniczego oraz przetwórstwo smoły węglowej. Produkcja wynosi ok. 3,5 mln ton roczne. Oprócz koksu produkowane są produkty węglopochodne: smoła koksownicza, gaz koksowniczy, benzol, siarka i siarczan amonu.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here