Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,75%. Akcje taniały o 0,36 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 19,90 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,02% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 20,20 zł. W sumie od początku roku akcje spółki tanieją o ponad 60%.


Akcje JSW nadal w trendzie bocznym

Podczas ostatnich dni niewiele się dzieje na notowaniach spółki. Kurs od początku października porusza się bokiem w bardzo wąskim zakresie. Co zaskakujące, w tym okresie notujemy całkiem wysokie obroty. Teoretycznie, po ogromnej przecenie, może to wskazywać na fazę akumulacji, która doprowadziłaby choćby do nieco większej korekty wzrostowej. Widać bowiem wyraźnie, że pewna równowaga pojawiła się rejonie 20 zł, tutaj cena przestała spadać, a zaczęły wzrastać obroty. Im jednak dłużej taka sytuacja będzie się utrzymywać, a nie dojdzie do wybicia górą z układu bocznego, tym szanse na zainicjowanie porządniejszej korekty zaczną spadać, tym bardziej, jeżeli poprawi się sytuacja na szerokim rynku. Na razie pozostaje jednak czekać na ruch kierunkowy czyli wybicie w jedną ze stron.

jsw 19.12.2019
Notowania JSW 19.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

JSW uruchomiło kolejne dwie ściany

Wczoraj spółka przekazała informacje o tym, że jej kopalniach w grudniu doszło do uruchomienia kolejnych dwóch ścian wydobywczych. Pierwsza nowa ściana została uruchomiona w kopalni Pniówek w Pawłowicach. Ściana ta ma długość 230 metrów i wybieg sięgający prawie 960 metrów. Ilość węgla koksowego do wyfedrowania to ponad 750 tysięcy ton. Dobowe wydobycie zaplanowano na poziomie 3 tysięcy ton. Ściana będzie eksploatowana do stycznia 2022 roku. Drugą ścianę uruchomiono w Ruchu Borynia. Ma ona długość 210 metrów, a jej zasoby sięgają ponad 615 tysięcy ton dobrej jakości węgla. Dobowe wydobycie ma wynosić 3 tysiące ton do listopada 2020 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here