Naga MarketsZarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) podjął uchwałę w sprawie umorzenia certyfikatów inwestycyjnych JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (FIZ) serii A, na łączną szacowaną kwotę ok. 300 mln zł, podała spółka. Zgodę na powyższe umorzenie wyraziła rada nadzorcza.

JSW umarza fundusz

“Przewidywany wpływ środków z tytułu umorzenia Certyfikatów FIZ w wysokości ok. 300 mln zł planuje się w listopadzie 2020 roku. Środki uzyskane z tytułu umorzenia certyfikatów FIZ zostaną wykorzystane zarówno na cele związane z bieżącą działalnością spółki, w tym na regulowanie zobowiązań wobec kontrahentów oraz na działalność inwestycyjną” – czytamy w komunikacie.

FIZ został utworzony przez spółkę w celu przeciwdziałania potencjalnym zagrożeniom, związanym z pogorszeniem płynności, jej stabilizacji, jak również w celu ograniczenia wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej grupy kapitałowej, zaznaczono.

Te artykuły również Cię zainteresują

JSW podała, że wartość bilansowa inwestycji w portfel aktywów FIZ  wynosiła 782,7 mln zł na 30 września 2020 r.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here