Naga MarketsJSW straciła 5,9 procent. Indeks sWIG80 zakończył dzień niewielką przeceną Czwartkowa sesja nie przyniosła większych zmian dla amerykańskich indeksów, a kluczowe europejskie indeksy odnotowały niewielki wzrost. Wczorajsze dane o sierpniowej sprzedaży detalicznej w USA pozytywnie zaskoczyły, sprzedaż wzrosła o 0,7% m/m, a konsensus analityków zakładał spadek na poziomie 0,8%.Liczba osób ubiegająca się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w poprzednim tygodniu była zbliżona do konsensusu i wyniosła 332 tys., natomiast mniej osób kontynuowało pobieranie zasiłku (2,67 mln osób wobec prognozy 2,79 mln).

Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej spadły o 5,9%

Na krajowym rynku indeksy WIG20 i mWIG40 oscylowały wokół 0, nieco większe zmiany odnotował indeks sWIG80, który przecenił się o 0,6%. Wśród spółek największe spadki odnotowały spółki surowcowe i z nimi powiązane, w indeksie blue chipów były to JSW (-5,9%) i KGHM (-3,3%), w indeksie mWIG40 Famur (-5,4%), a w indeksie sWIG80 Bogdanka (-7,6%). Do liderów wzrostów w indeksie WIG20 należał Mercator (+6,8%), spółka po przecenie o 80% od szczytu zaczęła mocno odbijać, choć trend spadkowy na walorach wciąż nie jest zanegowany.WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Nowy historyczny rekord notowań w cenach zamknięcia ustanowiło LPP (+4,1%), a ponownie do okrągłego poziomu 200 zł zbliża się CD Projekt (+2,9%). Nowe lokalne maksima wyznaczyła Develia (+6,3%), wzrost zainteresowania spółką, wyrażony chociażby zwiększoną wartością obrotu, nastąpił po publikacji informacji o sprzedaży udziałów w Sky Tower. Dziś wypada „dzień trzech wiedźm”, zwłaszcza w ostatnich chwilach sesji może wystąpić duża zmienność.

Z pozostałych spółek: 1. Enea w II kw. osiągnęła 314 mln zł zysku netto jednostki dominującej, przed rokiem strata netto wyniosła 544 mln zł, wyniki są zgodne z wcześniejszymi szacunkami 2. Przychody Amiki w II kw. wyniosły 773 mln zł, przewyższając o 30% te osiągnięte w analogicznym okresie poprzedniego roku, jednocześnie były wyższe o 3,4% od konsensusu, zysk netto wyniósł 21,1 mln zł (-9,1% r/r, 18% poniżej konsensusu). 3. Zysk netto GPW w II kw. wyniósł 45,2 mln zł, jest zbliżony do wcześniejszych szacunków i wyższy o 4% niż przed rokiem.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

invest

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here