Naga Markets



Dzisiaj nad ranem inwestorzy poznali dane z Chin, podczas gdy po południu odbędzie się publikacja dynamiki produkcji przemysłowej dla Eurolandu. W kolejnych dniach warto zwrócić uwagę na tempo wzrostu sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej w Stanach oraz w Polsce. Ponadto, nad Wisłą odbędzie się odczyt dynamiki PKB w drugim kwartale 2017 r. oraz danych na temat średniego poziomu wynagrodzeń. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na publikacje minutek z ostatnich posiedzeń FOMC oraz Rady Prezesów EBC. W tym tygodniu półroczne wyniki finansowe zostaną zaprezentowane przez KGHM, JSW, Lotos, Tauron oraz PGNiG.

Analiza techniczna

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Po bardzo udanym początku tygodnia, który przyniósł nowe lokalne szczyty indeksu WIG20 (2425 pkt – to najwyższy poziom od 2 lat) rynek został zdominowany przez podaż. W efekcie indeks blue chipów zakończył miniony tydzień na poziomie 2371 pkt. Z technicznego punktu widzenia rynek potwierdził układ konsolidacyjny. To oznacza, że należy oczekiwać spadków w kierunku wsparcia na poziomie 2260 pkt. Niemniej sentyment rynkowy pogorszył się pod wpływem wzrostu globalnej awersji do ryzyka po intensyfikacji napięcia między USA a Koreą Północną. Dlatego też niewykluczone, że w przypadku stabilizacji sytuacji geopolitycznej na rynek powrócą byki.

Te artykuły również Cię zainteresują




Wykres 2. JSW w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Na spółkę tygodnia wybraliśmy JSW, której walory podrożały o 5,4%. W rezultacie cena akcji przełamała opór na poziomie 88,7 PLN i wybiła się z konsolidacji osiągając poziom 92 PLN. Mimo wszystko rynek szybko powrócił w okolice 89 PLN. Warto zwrócić uwagę na sygnał sprzedaży wygenerowany przez oscylator RSI oraz na niski wolumen handlu. W takich warunkach trudno mówić o dominacji byków, choć od czerwca kurs akcji wyraźnie zwyżkuje. W najbliższych dniach rynek będzie testował ważną granicę 88,7 PLN. Jej obrona będzie prawdopodobnie sygnałem do rozpoczęcia trendu wzrostowego. W przeciwnym razie rynek może powrócić do konsolidacji.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here