Naga MarketsGrupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej.

jsw
źródło xStation 5

Spółka poinformowała w trakcie czwartkowej sesji o zamiarach wypłaty dywidendy. Spółka zamierza przeznaczyć do 30% zysku za 2018 rok na wypłaty dla akcjonariuszy. Prawdopodobnie więc dywidenda wyniesie około 1,71 zł na akcję. Pozostała część zysku zostanie przeznaczona na kapitał rezerwowy z celem sfinansowania planów inwestycyjnych. Zaproponowano też, by dzień dywidendy ustanowić na 27 sierpnia, a dzień wypłaty dywidendy na 10 września 2019 roku. Rynek reagował na tę informację spadkiem o 3% przy dość standardowych obrotach. Spoglądając szerzej na wykres widać jednak, że mamy trend spadkowy, a korekta zaczyna docierać do okolic wcześniejszych dołków czy też linii trendu.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Inter Cars, Monnari, Torpol

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce.

ccc
źródło xStation 5

Czwartkowa sesja była interesująca na walorach CCC. Sesja otworzyła się silnym spadkiem, jednak dość szybko odrobiono część strat. Ostatecznie spadki sięgnęły około 1% aczkolwiek przy dość niskich obrotach. Wydaje się, że stan taki może niepokoić, gdyż od połowy lutego mamy wzrost ceny przy malejących obrotach. Na wykresie widzimy, że kurs znajduje się blisko strefy, gdzie może pojawić się reakcja podażowa. Mamy górną krawędź kanału spadkowego, a niewiele wyżej mamy psychologiczny poziom 200 zł. Wczoraj spółka opublikowała wyniki za 2018 rok. Zysk netto był dużo słabszy niż przed rokiem i wyniósł 59,3 mln zł. Rok temu było to aż 286,9 mln zł. Na plus wypadły rosnące przychody, a także rosnąca powierzchnia handlowa i obecność na coraz większej ilości rynkach.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here