Naga MarketsJSW przy linii hossy. Będzie kolejna próba odbicia? Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas piątkowej sesji o około 2,74%. Akcje drożały o 0,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 13,05 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w ubiegły piątek 0,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 12,95 zł. W maksymalnym punkcie, dotychczasowa zwyżka sięgnęła około 65% wzrostu ceny.

  • Koniec rozmów o współpracy z Prairie Mining
  • Notowania przy lokalnej linii hossy
  • Będzie kolejny ruch w kierunku 15 zł?

Będzie kolejne odbicie?

Mimo pogorszenia nastrojów w końcówce ubiegłego tygodnia na rynkach akcyjnych oraz informacji o zarażeniach koronawirusem w kopalniach należących do spółki, kurs JSW zachowuje się dość stabilnie. Może to dawać nadzieję na kolejne odbicie. Obecnie cena trzyma się przy linii poprowadzonej po wcześniejszych dołkach. Potencjalnie więc, jeżeli doszłoby do kolejnego obicia to cena powinna kolejny raz atakować opór w rejonie 15 zł. Aby do tego doszło potrzebna jest poprawa sentymentu na szerokim rynku.

jsw 18.05.2020
Notowania JSW 18.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Koniec serialu o współpracy z Prairie Mining

Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydowała o zakończeniu rozmów w sprawie nawiązania potencjalnej współpracy z Prairie Mining Limited, dotyczącej projektów węglowych Prairie w Polsce. Głównym czynnikiem mającym wpływ na podjęcie decyzji o zakończeniu rozmów pomiędzy JSW a Prairie i powodem braku dalszego zainteresowania po stronie JSW potencjalną współpracą jest ograniczenie działalności inwestycyjnej przez spółkę związane z pandemią na skutek rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w związku z negatywną zmianą warunków rynkowych.

JSW zamierza skoncentrować swoją działalność produkcyjną na maksymalnym wykorzystaniu posiadanej bazy zasobowej z uwzględnieniem aktualnych potrzeb odbiorców.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here