Naga MarketsJSW przekracza poziom 40 złKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,45%. Akcje taniały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 38,40 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 0,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 39,41 zł. Od początku listopada akcje spółki zdrożały o niemal 165%.

Mocne wzrosty

Kurs JSW kontynuuje rajd wzrostowy. W ostatnich dniach doszło do wybicia na nowe maksima trendu wzrostowego. Świadczy to o relatywnej silne na tle otoczenia. Spółka wypełniła z nawiązką wszystkie wydane w ostatnim półroczu rekomendacje. Obecnie więc jakimś poziomem docelowym może być okrągłe 50 zł. Zwyżka odbywa się przy sporych obrotach, dlatego można zakładać jej kontynuację.

Te artykuły również Cię zainteresują
jsw 10.02.2021
Notowania JSW 10.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wycena na poziomie 20 zł

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 26 stycznia, podnieśli cenę docelową dla akcji JSW do 20 zł z 10 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację “sprzedaj”. W dniu przygotowania raportu kurs akcji JSW wyniósł 33,26 zł. W środę ok. godz. 10.15 za akcję spółki płacono ok. 35,9 zł. “Radzimy nie podchodzić zbyt entuzjastycznie do walorów JSW (Sprzedaj + Niedoważaj, 12M EFV = 20,0 zł na akcję), aczkolwiek musimy przyznać, że ostatnie zmiany sytuacji makroekonomicznej wydają się korzystne dla spółki” – napisano w raporcie.

W ocenie analityków dobra sytuacja na światowym rynku stali nie utrzyma się jednak w dłuższym horyzoncie. Ponadto, analitycy dostrzegają ograniczone szanse, by cena australijskiego węgla ustaliła się powyżej 150 USD/t w dłuższym okresie mimo możliwych krótkoterminowych wzrostów. “Po trzecie, w oparciu o nasze prognozy makroekonomiczne zakładamy, że jedyną szansą JSW, by generować dodatnie powtarzalne przepływy pieniężne, jest obniżenie wydatków inwestycyjnych, a to, w naszej ocenie, raczej nie wydarzy się w ciągu najbliższych 3 lat” – podał DM BOŚ.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here