Naga MarketsjswJak poinformował pełnomocnik zarządu JSW Artur Dyczko, Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) w przyszłym tygodniu spodziewa się uzyskać koncesję na eksploatację kolejnej części złoża węgla Bzie-Dębina, gdzie trwają prace związane z budową nowej kopalni węgla koksowego. Dodatkowo jak podała spółka, Famur podpisał umowę z JSW na dostawę do JSW KWK Knurów-Szczygłowice Ruch Szczygłowice kompleksu ścianowego wraz z niezbędnym wyposażeniem. Wartość zawartej umowy wynosi 123,72 mln zł netto. Choć informacje wydają się być pozytywne dla spółki to nie przekłada się to na notowania akcji, które tracą dziś aż 2,44%.


Zobacz również: PKP Cargo w I kw. 2019 roku szacuje zysk netto na poziomie 53 mln złotych

JSW z nową umową i koncesją

Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu dostaniemy koncesję na złoże Bzie Dębina 1-Zachód, i będziemy mogli mówić o prawdziwej inwestycji budowy nowej kopalni, która w 2022 roku da węgiel – powiedział pełnomocnik zarządu JSW ds. strategii i rozwoju.

Spółka obecnie posiada już koncesję na złoże Bzie-Dębina 2-Zachód znajdujące się obok. Szacunki wskazują, iż nowa kopalnia ma wydobywać około 2,5 mln ton węgla koksowego rocznie. Według informacji JSW, zasoby operatywne kopalni Bzie-Dębina wynoszą łącznie ponad 180 mln ton węgla. Wstępne badania wskazują, iż 95 proc. zasobów to węgiel koksowy typu 35.

Dodatkowo JSW zawarła umowę z Famurem. Podpisanie umowy jest wynikiem ostatecznego rozstrzygnięcia postępowania przetargowego.

Realizacja umowy będzie następować sukcesywnie zgodnie z terminami ustalonymi w umowie. Ostateczny termin realizacji powinien nastąpić do 20 tygodni od daty zawarcia umowy (przełom III – IV kwartału 2019 r.) – napisano w komunikacie.

Akcje JSW wyprzedawane trzeci tydzień z rzędu

Notowania akcji JSW kontynuują spadki. W trakcie dzisiejszej sesji cena przebiła poziom 48 zł za akcję i znajduje się niedaleko niemal trzyletniego minimum. Jest to dość istotny poziom wymienności, jednak impet ceny wskazuje, iż wsparcie może okazać się zbyt słabe. Kolejnymi poziomami wsparcia są dopiero 32,70 oraz 27,40.

Zobacz również: GPW: Jak dobierać spółki do portfela inwestora indywidualnego?

Akcje JSW we wtorek 14 maja 2019
xStation XTB

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Węgiel koksowy JSW wykorzystywany jest głównie w produkcji koksu – obok rudy żelaza, podstawowego składnika wsadu do wytwarzania stali. Grupa JSW przetwarza we własnych koksowniach około 45% produkowanego przez Grupę węgla koksowego dzięki czemu finalnie może oferować produkt bardziej przetworzony i o większej wartości. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here