Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,04%. Akcje drożały o 0,94 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 24,58 zł. Jest to mocny wynik na tle tracącego wczoraj 1,33% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 24,22 zł. W sumie od początku ubiegłego roku akcje spółki staniały o ponad 60%.


Akcje JSW z szansami na wybicie

Cały grudzień, a szczególnie początek nowego roku przyniosły poprawę notowań JSW. Po całych latach spadków, cena zaczęła poruszać się bokiem w ostatnich miesiącach, co ciekawe wyhamowaniu spadków towarzyszył stabilny wzrost obrotów. Takie zachowanie kursu mogło wskazywać na swego rodzaju fazę akumulacji. Spoglądając na wykres dzienny widać, że pojawia się szansa na wybicie górą z kilkumiesięcznej konsolidacji. Jeżeli tak się stanie, wydaje się, że najbliższym celem popytu będzie sięgnięcie w okolice 30 zł czyli w rejon linii trendu oraz luki z końca sierpnia ubiegłego roku. Mniej więcej w tych okolicach wypadają także poprzednie wierzchołki z końca wakacji. Wydaje się jednak, że takie wybicie i ruch wzrostowy nadal byłyby tylko korektą w szerszym trendzie. Spółce nie sprzyjają nadal słabe notowania cen węgla.

jsw 8.01.2020
Notowania JSW 8.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

JSW będzie produkować maszyny górnicze

Przed weekendem należąca do JSW firma Jastrzębskie Zakłady Remontowe poinformowała o tym, że poszukuje około 170 nowych pracowników. Firma planuje rozpocząć produkcję części do maszyn i urządzeń górniczych. Spółka zamierza zatrudnić m.in. spawaczy, ślusarzy i operatorów obróbki skrawaniem. Obecnie w spółce zatrudnionych jest około 500 pracowników. Dotąd firma zajmowała się tylko naprawami i modernizacją urządzeń górniczych, teraz chce zostać ich samodzielnym producentem.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here