Naga MarketsJastrzębska Spółka Węglowa w ubiegłym roku była niewątpliwie jedną z gwiazd warszawskiego parkietu zyskując na wartości kilkaset procent. Pod koniec listopada przyszła jednak korekta, która była powiązana z cofnięciem się cen węgla. Niemniej jednak obecny układ techniczny wskazuje, że przed JSW jest jeszcze spory potencjał wzrostowy.


Od początku stycznia na notowaniach JSW mamy do czynienia z formacją trójkąta zwyżkującego i w ostatnich dniach doszło do wybicia jego górnego ograniczenia wypadającego przy poziomie 72,12 PLN. Co więcej, obecnie mamy do czynienia z re-testem tej strefy, która uprzednio służyła za opór. Jeśli re-test zakończy się sukcesem, to powinniśmy zobaczyć wznowienie rajdu na północ – potencjalnym celem dla byków może być poziom 85 PLN.

Czy wiesz że…
Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. została utworzona 1 kwietnia 1993 roku jako jedna z siedmiu powstałych wówczas spółek węglowych. W jej skład weszło siedem samodzielnie funkcjonujących przedsiębiorstw górniczych, które przekształcono w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa.

Ponadto za stroną popytową przemawia fakt, że w ubiegłym tygodniu na interwale H1 krótkoterminowa średnia krocząca wybiła się ponad długoterminową średnią. Jeśli jednak podaży udałoby się przejąć inicjatywę, to jako kluczowe wsparcie powinna posłużyć linia trendu wzrostowego.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Dom Maklerski BOŚ w minionym tygodniu podtrzymał rekomendację “kupuj” dla walorów JSW z ceną docelową na poziomie 106,2 PLN, co daje ponad 30 PLN potencjału wzrostowego w stosunku do obecnej wyceny rynkowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here