Naga MarketsJSW pod silną presją spadkową. FW20 z neutralnym początkiem sesjiŚrodowy przebieg sesji był neutralny na krajowym rynku, a przynajmniej dla indeksu największych spółek. Po jednodniowej przerwie do zwyżki powróciły akcje KGHM, CDPROJEKT zbliża się do majowo czerwcowych szczytów.

LPP ze znaczącym wzrostem. PKN Orlen publikuje swoje wyniki

Dla CDPROJEKT pozytywnym komunikatem była decyzja WZA o skupie akcji własnych do kwoty 250 mln zł. Znaczące wzrosty odnotowały akcje LPP po podwyższeniu ceny docelowej w rekomendacji jednego z BM oraz komunikacie o wprowadzeniu nowego systemy płatności. Natomiast pod silną spadkową presją są akcje JSW po komunikacie o dokonaniu odpisów aktualizujących mocno obciążających wynik za I półrocze. Również mocne spadki dotknęły krajową energetykę, prawdopodobnie w obawie o możliwe przeszkody w zapowiadanej reformie górnictwa. Rano wyniki opublikował PKNORLEN, wzrost wyniku netto jest w dużej mierze kształtowany wykazanym zyskiem na przejęciu Energii. Bez uwzględnienia zdarzeń jednorazowych EBITDA LIFO jest poniżej prognoz rynkowych.

Na wykresie dziennym FW20 jest kontynuowany ruch wewnątrz kilkutygodniowego kanału bocznego o granicach ok. 1735 i 1855 pkt. Bieżące notowania pozostają bliżej górnego ograniczenia, ale bez widocznej presji na wybicie. Niskie wartości ADX potwierdzają trend boczny. Zmienność w trakcie sesji na poziomie 22 pkt. również jest niska.

Po względnie neutralnym otwarciu jakikolwiek ruch miał miejsce w pierwszych godzinach sesji, od południa do zamknięcia notowań amplituda wahań skurczyła się do ok. 10 pkt. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek dzisiejszej sesji dla FW20. Wczorajsze posiedzenie FED zakończyło się bez zaskoczeń, jest kontynuowana bieżąca polityka pieniężna.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty PKB dla Niemiec oraz USA, które pokażą faktyczny rozmiar „szkód” po II kw.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here