Naga MarketsJSW po 30% spadku notowań. Kurs wraca na wsparcie przy 15 zł?Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,15%. Akcje taniały o 0,71 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 16,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,79% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 16,39 zł. W maksymalnym punkcie, dotychczasowa zwyżka sięgnęła około 140% wzrostu ceny.

Między wsparciem, a oporem

Notowania spółki silnie spadały w końcowej fazie lipca. Sierpień przyniósł solidne odbicie od czytelnego wsparcia w rejonie 15 zł. Jak dotąd, cena jednak nie zdołała wrócić choćby pod poziom wcześniejszych dołków. Powrót ponad 18 zł będzie kluczowy w kontekście powrotu do wzrostów. Z drugiej strony mamy wspominane wsparcie przy 15 zł. Jego przełamanie poważnie oddali szanse na kontynuowanie rozpoczętego w marcu odbicia.

Te artykuły również Cię zainteresują
jsw 7.08.2020
Notowania JSW 7.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wpływ COVID na wyniki

Przeprowadzone przez Jastrzębską Spółkę Węglową testy na utratę wartości aktywów wskazały na utratę wartości bilansowej aktywów trwałych w segmencie węgiel majątku Kopalni Węgla Kamiennego “Jastrzębie-Bzie” w wysokości 430,9 mln zł, podała spółka. “Główną przyczyną obniżenia wartości odzyskiwalnej aktywów jest negatywny wpływ koronawirusa SARS-CoV-2 na gospodarkę poprzez ograniczenie mocy produkcyjnych stali, co wiąże się ze spadkiem cen węgla i utratą części przychodów, a także koniecznością skorygowania planów inwestycyjnych” – czytamy w komunikacie.

Wpływ pandemii na pozostałe ośrodki wypracowujące środki pieniężne nie jest wyższy niż dotychczas ujęta strata z tytułu utraty wartości aktywów, przez co nie zachodzi potrzeba ujmowania dla nich dodatkowych odpisów z tego tytułu, podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here