Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,98%. Akcje drożały o 0,83 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 12,96 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 4,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 12,80 zł. W sumie od początku 2018 roku akcje spółki staniały o około 90%.


Kurs JSW odbija z poziomów historycznego dna

W połowie marca doszło, na fali odbicia a szerokim ryku, do dwusesyjnej ale bardzo silnej korekty wzrostowej. Na wykresie tygodniowym widać, ze odbicie zaczęło się z poziomu bliskiemu historycznym minimom. Teraz kwestią otwartą zostaje pytanie czy będziemy mieli kontynuację zaczętego odbicia. Z pewnością spółka nagle nie zacznie silnie drożeć i spekulacyjne wzrosty mogą następować falami, przerywanymi korektami. Fundamentalnie nic się bowiem nie zmieniło i nadal inwestorzy z rezerwą mogą podchodzić do spółek węglowych. Bardzo potężna przecena może jednak skłaniać do krótkoterminowych inwestycji.

jsw 7.04.2020
Notowania JSW 7.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Duży spadek wydobycia jednak spółka ma spore zapasy węgla

Jastrzębska Spółka Węglowa podjęła szereg działań prewencyjnych oraz wzmacniających bezpieczeństwo pracowników w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz wdrożyła plan awaryjny obejmujący działania dla zapewnienia ciągłości operacyjnej. Zmiana organizacji pracy, jak również duży poziom absencji sięgający powyżej 30% miały wpływ na poziom produkcji węgla, który w ujęciu tydzień do tygodnia spadł o około 40%. W ocenie zarządu, spadek produkcji nie ma jednak wpływu na gotowość JSW do bieżącej realizacji zawartych kontraktów handlowych, w tym również dostaw węgla do koksowni należących do Grupy JSW, ponieważ zapasy węgla pozwalają na bieżącą realizację tych kontraktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here