Naga MarketsJSW odbija w kanale wzrostowym. Otwarta droga na wakacyjne maksima Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,05%. Akcje taniały o 0,37 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 34,13 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 0,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 34,80 zł. Od początku listopada akcje spółki zdrożały o niemal 180%.

Kanał utrzymany

Notowania JSW w lipcu zaliczyły kolejną około 16% korektę. Kolejną, gdyż podobny schemat powtarza się od marca, czyli od kiedy kurs porusza się w dość wąskim kanale wzrostowym. Od kilku sesji rosną szanse strony popytowej. Wydaje się, że schemat się utrzyma i na chwilowo wyprzedanym rynku dochodzi do próby odbicia od dolnej krawędzi. Kurs zdaje się zatem mieć otwartą drogę przynajmniej na wakacyjne maksima.jsw 2.08.2021
Notowania JSW 2.08.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Będą odpisy

Jastrzębska Spółka Węglowa zdecydowała o utworzeniu dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel w wysokości 73 mln zł, podała spółka. „Zgodnie z postanowieniami MSR 36 'Utrata wartości aktywów’ została przeprowadzona analiza przesłanek, w wyniku której oceniono, że nie występują nowe przesłanki, które wskazywałyby na możliwość utraty wartości aktywów w segmencie węgiel.

Jednocześnie z uwagi na ujemną wartość odzyskiwalną powstałego z dniem 01.01.2020 roku ośrodka generującego środki pieniężne, tj. Kopalni Węgla Kamiennego 'Jastrzębie-Bzie’ (CGU) i ujęty w 2020 roku odpis aktualizujący aktywa CGU oraz wzrost aktywów CGU na dzień 30.06.2021 roku, zaszła konieczność utworzenia dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dino | biomed kurs akcji | pge kurs | akcje cyfrowy polsat | kurs wirtualna polska | kghm giełda | kurs amica |

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here