Naga MarketsJSW odbija się najmocniej. Allegro ponownie z największym wpływem na WIG20 Z początkiem tygodnia i miesiąca na krajowym rynku pojawiło się mocne, wzrostowe odreagowanie. Zwyżce poddawała się większość spółek indeksu bazowego, najmocniejszy wzrost odnotowały akcje JSW, które w ubiegłym tygodniu były na czele największych spadków. Udział tej spółki w WIG20 nie jest jednak duży, sektorowo najsilniej wsparły indeks akcje banków, z pojedynczych spółek znacząco dodatni wpływ miało zniżkujące w poprzednich dniach ALLEGRO.

FW20 ze strefą wsparcia, RSI odbija w górę

Dla FW20 na wykresie dziennym została potwierdzona strefa wsparcia ok. 1500 pkt. określona z pomocą wsp. Fibonacciego, zarówno jako zniesienie wcześniej fali wzrostowej, jak i poziom docelowy z ostatniej korekty w krótkoterminowych trendzie spadkowym. Sam wykres przypomina formację gwiazdy porannej. Uwagę zwraca wciąż rosnący LOP i podwyższony wolumen. RSI odbija w górę z poziomu bliskiego podstawie kanału spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie 60-min znamienne okazały się wykazywane wcześniej pozytywne dywergencje. Ale też może niepokoić przebieg wykresu cenowego, gdzie po zdecydowanie wzrostowym początku w późniejszych godzinach miało miejsce osłabienie wzrostowego impetu, a kolejne świece z wydłużonymi górnymi cieniami podkreślały problem z utrzymaniem wyższych poziomów cenowych. Na rynkach zagranicznych przeważało wzrostowe nastawienie.

Zmiana notowań kontaktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje lekko wyższy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z USA o zamówieniach w przemyśle oraz dobra trwałego użytku, ale też głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia pozostają wybory prezydenckie w USA.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here