Naga MarketsKurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,68%. Akcje taniały o 0,39 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 13,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 2,05% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 14,15 zł. W sumie od początku bieżącego roku akcje spółki staniały o około 50%.


Kurs JSW w drodze na historyczne minima

Początek bieżącego roku przyniósł lekkie podbicie notowań i spore nadzieje, że okres kilkumiesięcznego ruchu bocznego przy narastających obrotach, okaże się swego rodzaju fazą akumulacji, po której zobaczymy przynajmniej bardziej rozbudowaną korektę wzrostową. Tak się jednak nie stało. Pierwszym powodem była decyzja o uruchomieniu środków z funduszu rezerwowego. Część z nich zostanie przeznaczona na wynagrodzenia pracowników, aczkolwiek spora część o wesprze już przeprowadzane liczne inwestycje. Rynek oczytał to jako sygnał, że ze spółką nie jest najlepiej i cena szybko ruszyła na południe. Później doszła kwestia wybuchu paniki na rynkach w związku z koronawirusem. Kurs więc jeszcze bardziej runął na południe. Patrząc na wykres w skali tygodniowej widać, że cena może zmierzać na historyczne minima w rejonie 8,60 zł czyli dołkach z 2006 roku.

jsw 6.03.2020
Notowania JSW 6.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rozmowy o podwyżkach

Kilka dni temu, organizacje związkowe z Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformowały o rozpoczęciu rozmów płacowych. W piśmie do zarządu spółki związkowcy nie sformułowali konkretnych oczekiwań w tym zakresie, ale przytoczyli dane dot. wielkości inflacji i wzrostu płac w gospodarce narodowej. “W związku z powyższym konieczne jest uzgodnienie rozwiązań, które zapobiegłyby dalszemu spadkowi płacy realnej pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej” – napisali przedstawiciele trzech wiodących organizacji związkowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here