Naga MarketsJSW największym przegranym GPW. Dino triumfuje. WIG20 traci 0,45 proc. na koniec dniaPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dobiegła końca. Po wczorajszym spadku indeksu WIG20 o 0,9 proc., dziś straty były o połowę mniejsze. Notowania indeksu 20 największych spółek utrzymują się cały czas pod ważnym oporem , który stanowi górne ograniczenie konsolidacji. Zobaczmy, co działo się podczas dzisiejszej sesji.

  • WIG20 stracił w piątek 0,45 proc.
  • Największym wygranym sesji okazała się spółka Dino Polska
  • Spółka węglowa JSW osuwała się najmocniej

Dino Polska ponad 5 proc. w górę

Podczas ostatniej sesji tego tygodnia WIG 20 zdominowali sprzedający. Pod kreską znalazło się 14 z 20 spółek indeksu. Zyskiwało natomiast 5 spółek, a jedna, PLAY pozostała bez zmian.

Te artykuły również Cię zainteresują

Najlepiej radziła sobie dziś spółka Dino Polska, która wzrosła o ponad 5 proc. Notowaniom pomogła zapewne informacja o zakupach głównego akcjonariusza spółki Tomasza Biernackiego. Jak się okazało, Biernacki poprzez spółkę BT Kapitał kupił na sesji 18 maja 34 tysiące akcji po średniej cenie 166,99 za kwotę 5,7 mln zł.

Na przeciwległym biegunie znalazła się spółka JSW, która na koniec sesji straciła 7,3 proc. Osunięcie wiąże się z publikacją wyników. Jastrzębska Spółka Węglowa odnotowała bowiem w I kwartale 211,9 mln zł straty netto wobec 402,8 mln zł zysku w ubiegłym roku.

Prezes JSW Włodzimierz Hereźniak zapytany podczas telekonferencji o to, czy rozważa emisję akcji powiedział: “Odpowiem krótko: nie”.

WIG 20 ciągle pod oporem zakresu

Notowania WIG 20 już w pierwszej połowie kwietnia utknęły w konsolidacji. Górne ograniczenie tego zakresu wypada w okolicach 1670, a dolne znajdziemy wokół poziomu 1560.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, w tym tygodniu kurs indeksu dotarł z powrotem do oporu konsolidacji. Ten jak dotąd skutecznie powstrzymuje kupujących. Jako, że nie widać obecnie istotnych powodów do wybicia w górę, notowania mogą w przyszłym tygodniu podążać z powrotem w kierunku 1560.

JSW kieruje się do wsparcia

Jeszcze wczoraj akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej znajdowały się na ponad miesięcznych maksimach. Jednakże do końca czwartkowej sesji cena wróciła do oporu w okolicach poziomu 14 złotych za akcję.

Słabe wyniki finansowe spółki w pierwszym kwartale doprowadziły do otwarcia dzisiejszej sesji luką spadkową. Byki podjęły wysiłek jej wypełnienia, jednak ostatecznie to strona podażowa przejęła kontrolę kończąc sesję 7,3 proc niżej od czwartkowego zamknięcia.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

W przyszłym tygodniu notowania mogą dalej zmierzać na południe. Najbliższy cel w przypadku realizacji niedźwiedziego scenariusza znajdziemy na wsparciu w obrębie 12,40 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here