Naga MarketsJSW najsłabszy wśród polskich blue chipów na zakończenie wtorkowej sesjiWtorkowa sesja zakończyła się neutralnie dla polskich blue chipów (+0,02%), Obroty na indeksie dwudziestu największych spółek wyniosły 952 mln PLN. W gronie spółek zwyżkujących, znalazły się m.in. Allegro 1,9%, PKO BP 1,7% oraz Pekao 1,2%. Największą zniżkę zaliczyły walory JSW i CD Projekt (-3,9%).

JSW najsłabszy, europejskie parkiety kończyły sesję na zielono

Delikatną stratą zakończyły się notowania mWIG40 (-0,1%), najsilniejszy tego dnia okazał się sWIG80, który urósł o 1,2%. Większość europejskich parkietów finiszowało świecąc się na zielono, FTSE (+1,6%), CAC40 (+0,9%), DAX (+0,7%). Środowe notowania na Wall Street zakończyły się wzrostem części indeksów, kolejny raz na nowe szczyty wspiął się Dow Jones (+1,4%) oraz S&P500 (0,6%), negatywnie wyróżnił się Nasdaq, który stracił tego dnia -0,6%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nastroje wśród inwestorów wyraźnie uległy schłodzeniu na koniec sesji, gdy poinformowano o wtargnięciu zwolenników Trumpa do Kongresu, który miał zatwierdzić wybór Joe Bidena na prezydenta. Demokraci wygrali jeden mandat do Senatu w stanie Geoegia i prowadzili w głosowaniu, które przybliżało ich do objęcia kontroli nad izbą wyższą parlamentu. Po całym tym zamieszaniu, w Waszyngtonie wznowiono posiedzenie Kongresu.

Dzisiaj przed nami o 11:00 odczyt wskaźnika CPI za grudzień ze strefy euro, o 13:30 oświadczenie na temat polityki monetarnej EBC, a o 16:30 poznamy zapasy ropy naftowej w USA. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index idzie w dół o 0,4% a Nikkei zwyżkuje o 1,4%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy zyskują.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here