Naga MarketsJSW nadal w korekcie, jednak kurs reaguje przy linii trendu Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,34%. Akcje drożały o 0,47 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 35,95 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego 0,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 35,64 zł. Od początku listopada akcje spółki zdrożały o niemal 180%.

Ponad 20% korekta

Notowania JSW podlegają korekcie od 10 lutego. Takie zachowanie wpisuje się w korektę, również na szerokim rynku akcyjnym. Problemem jest to, że na razie nie widać sygnałów zakończenia spadków. Wykres pokazuje, że po kilku sesjach, kiedy cena nie spadała, ale też nie rosła, kurs pozytywnie reagował wczoraj na linię trendu. Wybicie poniżej linii wiązałoby się z ryzykiem pogłębienia korekty. Czwartkowa sesja daje jednak nadzieje, że do tego nie dojdzie.

Te artykuły również Cię zainteresują
InvestCuffs
jsw 5.03.2021
Notowania JSW 5.03.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Będzie ugoda z Rafako?

Rafako w restrukturyzacji utworzyło rezerwy na dokończenie inwestycji w Elektrociepłowni Radlin i liczy na porozumienie z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) umożliwiające uruchomienie elektrociepłowni, poinformował ISBnews prezes Rafako Radosław Domagalski-Łabędzki. “W spółce dokonaliśmy gruntownego przeglądu budżetu tego projektu i ujawniły się wcześniej nieplanowane koszty, nieznane w momencie oferowania. Zakładane 289 mln zł na wykonanie tej inwestycji nie wystarczy” – powiedział Domagalski-Łabędzki w rozmowie z ISBnews.

Rafako w restrukturyzacji poinformowało wczoraj o dokonaniu rezerw związanych z identyfikacją ryzyk realizacji kontraktów oraz odpisów aktualizujących wartość aktywów w łącznej wysokości ok. 108 mln zł. Największa z rezerw w wysokości ok. 65 mln zł została utworzona “w związku z możliwością poniesienia dodatkowych kosztów realizacji prac w ramach budowy bloku energetycznego opalanego gazem koksowniczym w JSW Koks S.A. Oddział KKZ – Koksownia Radlin”. Spółka podała, że wystąpiła do JSW Koks o dodatkowe wynagrodzenie z tytułu istotnych zmian w zakresie przedmiotu zamówienia oraz z koniecznością wykonania niezbędnych świadczeń dodatkowych, w wysokości około 53 mln zł.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara prognozy 2020 | akcje lotos cena | kurs akcji pgnig | notowania dolar | kurs eur online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here