Naga MarketsJSW nadal kontynuuje wzrosty. WIG20 zbliża się do dolnego ograniczenia trendu bocznegoPo wysokim otwarciu notowań na początku tygodnia, GPW odnotowało spadki zarówno w trakcie wczorajszej, jak i dzisiejszej sesji. Indeks WIG20 ponownie zbliża się więc do dolnego ograniczenia trendu bocznego (ok. 1720-1740 pkt.) trwającego od początku czerwca br.

Słabość warszawskiej giełdy. Allegro zamierza debiutować na GPW

Pomimo, iż ruch ten nie zmienia jeszcze perspektywy z punktu widzenia analizy technicznej to warto odnotować relatywną słabość warszawskiej giełdy względem rynków bazowych w ostatnich dniach. Wczoraj, pomimo kontynuacji wzrostów przez JSW oraz umiarkowanego odbicia akcji banków, negatywnie na wycenę indeksu wpływała przecena CD Projekt, PGNiG oraz sektora telekomunikacyjnego i energetycznego. Wyraźne spadki były także udziałem segmentu średnich spółek (-1,1% wynik mWIG40), natomiast lepiej poradził sobie sWIG80, choć nadal odnotował ujemny rezultat (-0,2%).

Jedną z informacji dnia było ogłoszenie przez Allegro zamiaru przeprowadzenia oferty publicznej i debiutu na GPW. Wg informacji PAP Biznes potencjalna wycena spółki może sięgać około 45 mld zł, co stawiałoby ją na 1 miejscu pod względem kapitalizacji krajowych spółek na warszawskiej giełdzie. Wczoraj odbyło się także posiedzenie RPP – stopy procentowe zgodnie z oczekiwaniami utrzymane zostały na dotychczasowym poziomie, Rada nie zmieniła także swoje go komentarza odnośnie spodziewanej poprawy koniunktury oraz braku dostosowania kursu złotego do bieżącej sytuacji gospodarczej.

W odróżnieniu od GPW, kolor zielony dominował wczoraj w notowaniach indeksów w Europie oraz Ameryce, przy czym skala wzrostów była większa za oceanem, głównie ze względu na lepsze zachowanie spółek technologicznych. Na Starym Kontynencie popyt na ryzykowne aktywa wspierały lepsze od oczekiwań dane gospodarcze: indeks ZEW w Niemczech wyniósł 77,4 pkt. wobec oczekiwań na 69,8 pkt. W USA pomimo gorszych od oczekiwań wyników produkcji przemysłowej za sierpień (+0,4% m/m vs +1,0% konsensus), impulsem do wzrostów mogły być zapowiedzi publikacji nowego projektu pakietu stymulacyjnego gospodarkę o wartości 1,52 bln USD przez grupę posłów Demokratów i Republikanów.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Wydarzeniem dnia będzie wieczorne posiedzenie Fed. O ile nie spodziewane są zmiany w polityce monetarnej, to na zachowanie rynków wpływać będzie rewizja prognoz ekonomicznych i komentarze odnośnie bieżącej sytuacji gospodarczej.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here