Naga Marketsjsw ccJastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała umowę na 1 mld zł pożyczki płynnościowej z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) i spółką zależną Jastrzębskie Zakłady Remontowe (JZR) jako jednym z poręczycieli, podała spółka.

“Umowa dotyczy udzielenia spółce pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł w ramach programu rządowego tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W celu zabezpieczenia terminowego wykonania przez JSW zobowiązań wynikających z udzielonego finansowania, poręczenia udzieliła spółka JZR, natomiast spółka JSW Koks udzieli poręczenia po uzyskaniu niezbędnych zgód korporacyjnych, podano także.

W listopadzie JSW podała, że PFR przyznał jej wsparcie finansowe w ramach programu rządowego tarcza finansowa PFR dla dużych firm. Wsparcie miało zostać udzielone w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł.

W połowie lipca JSW podała, że wystąpiła z wnioskiem o pozyskanie finansowania w ramach tarczy antykryzysowej w maksymalnej kwocie 1,75 mld zł.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla Koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent Koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here