Naga MarketsJSW liderem wśród polskich blue chipów podczas wtorkowej sesjiPo poniedziałkowych słabszych nastrojach, wtorek przyniósł globalne odreagowanie. Główne indeksy w Europie, jak i za oceanem zyskiwały powyżej 1,0%. Dobrze radził sobie również technologiczny Nasdaq100, który zyskał 1,40% w otoczeniu rosnących rentowności amerykańskich obligacji – poziomy dla papierów 10-letnich zbliżyły się do wrześniowych maksimów, czyli przekraczają ponownie 1,50%.

JSW z udaną sesją. WIG Games najsilniejszym sektorem

Wsparciem dla inwestorów był lepszy od oczekiwań odczyt indeksu ISM usług, który wyniósł 61,7 pkt. przy prognozach na poziomie 60,0 pkt. Wtorek przyniósł również kontynuację zwyżek cen ropy naftowej w następstwie braku uzgodnień odnośnie zwiększenie wydobycia przez OPEC+. Ceny gatunku brent zbliżyły się do 83 USD za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od października 2018 roku. Ponownie dobrze radził sobie rynek krajowy, gdzie WIG20 zyskał blisko 1,15%.Indeks blue chips w górę ciągnęły najbardziej notowania CD Projekt, JSW oraz LPP. Tym samym po dłuższej nieobecności na podium, wśród sektorów najlepiej radził sobie WIG Games. Druga i trzecia lokata należała do sektora odzieżowego oraz bankowego. Nieco słabiej, ale nadal z dodatnią zmianą, dzień kończyły średnie i mniejsze spółki. Tym samym mWIG40 poprawił wrześniowy rekord. 

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji 

Poniedziałkowe odbicie na Wall Street powinno być istotnym czynnikiem wspierającym początek handlu na Starym Kontynencie. Uwaga krajowych inwestorów skupi się na notowaniach WIG20 – indeks śmiałym ruchem pokonał opór wyznaczonym przez lokalne maksimum z drugiej połowy czerwca. Pytanie, czy teraz nastąpi chwila oddechu dla blue chips, czy jednak siłą rozpędu indeks zaatakuje tegoroczne szczyty. Mimo 5 sesji wzrostowych, wskaźnik RSI nie wskazuje jeszcze na wysoki optymizm strony popytowej.

W dniu dzisiejszym wsparciem dla WIG20 ponownie może być sektor banków w odpowiedzi na wczorajsze wystąpienie prezesa Glapińskiego. Szef NBP podczas Kongresu 590 wypowiadał się dość jastrzębio w kontekście polityki monetarnej – w jego opinii, w przypadku pojawiania się uzasadnionych obaw dotyczących spirali płacowo-cenowej w perspektywie kolejnych kwartałów, koniecznym byłoby wycofanie się z ekspansywnej polityki pieniężnej. Podwyżka stóp procentowych byłaby z pewnością mile widziana przez sektor bankowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony czeskiej | euro rubel | notowania azoty | cdprojekt akcje | orlen giełda | kurs dolara (usd) | akcje biomed lublin |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here