Naga MarketsŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś dość negatywny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem o 0,45 proc.

  • Jedynie 6 z 20 spółek z WIG20 zyskiwały w środę na wartości
  • 13 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości

JSW liderem spadków

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 6 zyskiwało dziś na wartości, jedna utrzymywała się na względnie stabilnym poziomie a aż 13 traciło odnotowało spadki. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Dino Polska i PGNiG, których akcje rosły odpowiednio o 4,02 proc. i 4,12 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, znów na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej, której akcje zanotowały spadek o 7,16 proc.

Źródło: Stooq

57 proc. spółek z GPW traciło w środę na wartości

W trakcie poniedziałkowego handlu największe obroty odnotowano na akcjach Biomed Lublin. Warto zwrócić uwagę, że były one ponad 2-krotnie wyższe niż na notowaniach jakiejkolwiek innej spółki z GPW.

Warto także zwrócić uwagę, że jedynie 28 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, aż 57 proc. odnotowało spadki a 15 proc. utrzymało się na względnie stabilnych poziomach.

Źródło: bossa.pl

Akcje JSW spadły o 22,5 proc.

Spoglądając na notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów, cena akcji spółki wzrosła o ponad 104 proc. z 14,66 zł do 29,95 zł, co było najwyższą wyceną od początku września 2019 r. Tam jednak już w minionym tygodniu pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu, akcje JSW spadły już o 22,5 proc.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wskutek tej deprecjacji, notowania ponownie osunęły się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 24,25 zł, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZaledwie 4 spółki z GPW podczas środowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!
Następny artykułKurs dolara (USD) w górę, euro, frank i funt także na plusie 23 września 2020 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here