Naga MarketsŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że wskutek kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje stosunkowo negatywny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o 0,57%.

  • 6 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w środę na wartości
  • 14 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości

Cyfrowy Polsat liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 6 zyskiwało dziś na wartości a aż 14 odnotowały spadki. Liderem wzrostów okazał się Cyfrowy Polsat będący największym dostawcą zintegrowanych usług multimedialnych w Polsce i liderem na rynku płatnej telewizji. Cena akcji jednego z wiodących operatorów telekomunikacyjnych w kraju wzrosła w trakcie środowego handlu o 2,92 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania PGE i JSW, których akcje traciły odpowiednio 5,69 proc. i 5,91 proc.

Źródło: Stooq

JSW liderem spadków 

Spoglądając na notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zauważymy, że mimo niezwykle dynamicznych wzrostów z przełomu maja i czerwca br., od kilku dni obserwujemy przewagę podaży. W chwili obecnej rynek testuje techniczne wsparcie w wysokości 18,83 zł. Jeżeli tylko strefa ta zostanie pokonana, cena akcji JSW mogłaby osunąć się nawet do 15,20 zł.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy euro, funta i franka największymi przegranymi sesji! EUR najsłabszą walutą G8
Następny artykułŚnieżka wypłaci 32,8 mln złotych dywidendy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here