Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje stosunkowo optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,98%.

  • 17 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w poniedziałek na wartości
  • 3 z 20 spółek z WIG20 traciły w poniedziałek na wartości

JSW liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 17 zyskiwało dziś na wartości a zaledwie 3 odnotowały spadki. Liderem wzrostów okazała się Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), której akcje podrożały w trakcie poniedziałkowego handlu aż o 5,73 proc.

Źródło: Stooq

Spoglądając na notowania JSW zauważymy, że wskutek dzisiejszych wzrostów rynek oddalił się od testowanego w miniony tygodniu, horyzontalnego wsparcia w wysokości 18,40 zł. Jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, cena akcji spółki mogłaby dotrzeć nawet do 21,25 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNewConnect Flash: Telgam, Termo2Power, Betomax (Forbuild), Polaris IT, AQT Water
Następny artykułKurs dolara w dół (USD/PLN) po 3,970 zł, funt również traci do złotego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here