Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś niezwykle optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś bowiem o 2,03 proc.

  • Aż 17 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w poniedziałek na wartości
  • Zaledwie 2 z 20 spółek z WIG20 traciły w poniedziałek na wartości

JSW liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 17 zyskiwało dziś na wartości, 2 odnotowały spadki a jedna utrzymała się na stabilnym poziomie. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, której akcje wzrosły w trakcie poniedziałkowego handlu aż o 9,71 proc. Sesję do udanych bez wątpienia zaliczyć mogą również akcjonariusze Lotosu.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania spółek Tauron i CCC, których akcje spadały odpowiednio o 2,43 proc. i 2,72 proc.

Źródło: Stooq

54 proc. spółek z GPW zyskiwało w poniedziałek na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach spółek CD Projekt i Play.

Warto także zwrócić uwagę, że 54 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, aż 34 proc. odnotowało spadki a 12 proc. utrzymało się na względnie stabilnych poziomach.

Źródło: bossa.pl

Akcje JSW zmierzają w kierunku 29 zł

Spoglądając na notowania Jastrzębskiej Spółki Węglowej zauważymy, że cena akcji spółki utrzymuje się od pewnego czasu w przedziale pomiędzy 22 a 29 zł. Jeżeli więc dzisiejsza aprecjacja będzie w najbliższych dniach kontynuowana, cena akcji JSW mogłaby wzrosnąć w okolice 29 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here