Naga MarketsPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że mimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje względnie pozytywny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o symboliczne 0,24%.

  • 11 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w piątek na wartości
  • 1 z 20 spółek z WIG20 utrzymywała się w piątek na stabilnym poziomie
  • 8 z 20 spółek z WIG20 traciło w piątek na wartości

JSW liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 11 zyskiwało dziś na wartości a zaledwie 8 odnotowało spadki. Liderem wzrostów okazała się Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), której akcje podrożały w trakcie piątkowego handlu aż o 7,83%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Stooq

WIG20 pod presją podaży

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 zauważymy, że wskutek niezwykle dynamicznych, wtorkowych wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 1670 punktów wybijając tym samym z trwającej od pierwszej połowy kwietnia br. konsolidacji.

Późniejsza aprecjacja nie trwała jednak zbyt długo. Już w środę pojawiła się bowiem pierwsza reakcja podażowa. Podobną dostrzec można było także w trakcie czwartkowej sesji. Jeżeli tylko presja podażowa się utrzyma, nie wykluczone, że notowania WIG20 osunął się ponownie w okolice 1670 pkt.

Akcje JSW najwyżej od trzech miesięcy

Spoglądając na notowania JSW zauważymy, że wskutek trwających od poniedziałku wzrostów rynek pokonał horyzontalny opór w wysokości 15,20 zł. Jeżeli tylko aprecjacja ta będzie kontynuowana, notowania spółki mogłyby dostrzec nawet do 18,83 zł. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejny, istotny opór.

Autor poleca:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy euro, funta i franka największymi wygranymi sesji! EUR najsilniejszą walutą G8
Następny artykułŚwietny koniec tygodnia na złotym, PLN umocnił sie do euro, dolara, funta i franka
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here