Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że dzisiejszy dzień był całkowitym przeciwieństwem tego, co na warszawskim parkiecie działo się we wtorek, kiedy panował skrajny pesymizm i wczoraj, gdy inwestorzy byli hurraoptymistyczni. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem jedynie o 0,48 proc., przy czym ciężko doszukiwać się tu jakiegoś skrajnego nastawienia.

  • 10 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 10 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

JSW liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 10 zyskiwało dziś na wartości i 10 traciło na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), której akcje podrożały aż o 5,50 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługuje natomiast spółki Tauron i PGE, których akcje zanotowały spadki odpowiednio o 3,99 proc. i 3,58 proc.

Źródło: Stooq

Akcje PGE zmierzają w kierunku 4,90 zł

Spoglądając na notowania Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zauważymy, że wskutek niedawnych spadków, rynek wybił już dołem z kanału spadkowego, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena akcji spółki mogłaby osunąć się nawet w okolice 4,90 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta ostro w dół, dolar także pod kreską, a euro i frank w górę, GBP/PLN po 4,81 zł w czwartek 10 września
Następny artykułBlok po 22 – 10 września 2020: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here