Naga MarketsJSW liczy na pozytywną zmianę trendów na rynku węgla koksowegoJastrzębska Spółka Węglowa (JSW) liczy na unormowanie się cen stali, koksu czy rud oraz korzystną dla spółki zmianę trendu, poinformowała ISBnews prezes JSW Barbara Piontek.

“Patrząc na ceny stali, koksu czy rudy żelaza ceny węgla metalurgicznego – nie są jeszcze tak atrakcyjne, jak moglibyśmy się w tej sytuacji spodziewać. Jestem jednak przekonana, że relacje cenowe się unormują i nastąpi korzystna dla JSW zmiana trendu” – powiedziała Piontek w rozmowie z ISBnews.Dodała, że Grupa JSW “powoli odrabia straty” po trudnym “covidowym” roku 2020 i na bieżąco analizuje wpływ pandemii na sytuację rynkową, reaguje także na sygnały płynące od kontrahentów.

Jak podawała wcześniej spółka, produkcja koksu ogółem w I kw. 2021 r. wzrosła o ok. 11% r/r do 0,92 mln ton. Z kolei przychody ze sprzedaży koksu i węglopochodnych do odbiorców zewnętrznych sięgnęły 974 mln zł i były wyższe o 29,8%.

Prezes podkreśliła też, że JSW poważnie stawia na zagospodarowanie metanu.

“Zagospodarowanie metanu pozwala na uzyskanie znaczących korzyści gospodarczych, a przede wszystkim środowiskowych. W 2020 roku w JSW ujęto 142.45 mln m sześciennych metanu przez powierzchniowe stacje odmetanowienia, z tego ok. 86 mln m3 zostało zagospodarowane. Naszym celem jest jeszcze większe wykorzystanie metanu. To powinno pozwolić na zwiększenie w 2022 roku produkcji energii elektrycznej z własnych źródeł do około 33% rocznego zapotrzebowania” – powiedziała Piontek.

W 2022 roku sumaryczna moc układów kogeneracyjnych zbudowanych w JSW będzie wynosić 43,9 MW.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Wojciech Żurawski

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: broker cfd | notowania datawalk | bitcoin aktualnosci | mercator medical akcje | forum jsw | kurs złotego | internetowy kurs funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here