Naga MarketsJSW kończy korektę? Kolejny cel w rejonie 24 zł Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jednego z największych w naszym kraju producentów węgla, rósł podczas wczorajszej sesji o około 5,73%. Akcje drożały o 1,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 20,10 zł. Jest to świetny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,98% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wyższych obrotach względem wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 19,92 zł. W maksymalnym punkcie, dotychczasowa zwyżka sięgnęła około 140% wzrostu ceny.

  • JSW w tym roku bez dywidendy, jednak spółka wraca do normalnej pracy
  • Na wykresie szansa na zakończenie korekty

Kończymy korektę?

Notowania spółki pozostają w układzie korekcyjnym od 8 czerwca. Wcześniej notowaliśmy bardzo dynamiczne odbicia z okolic historycznych minimów. Powodem korekty, po za lekkim pogorszeniem nastrojów na rynkach akcji było wykrywanie sporej liczy zakażeń koronawirusem w kopalniach należących do JSW.

Obawy o wstrzymywanie produkcji z tego powodu mogą jednak być już zdyskontowane. Korekta pokazuje, że nie mamy do czynienia z silniejszą reakcją podażową, a wczoraj cena naruszała linię korekty. Jeżeli dobry sentyment na rynkach się utrzyma, to kurs JSW zapewne wróci do zwyżki z najbliższym celem w okolicach 24 zł.

jsw 7.07.2020
Notowania JSW 7.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

W tym roku bez dywidendy

Akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2019 rok. JSW odnotowała 628,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 1 737,1 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 330,41 mln zł wobec 1 418,63 mln zł zysku rok wcześniej.

W ub.r. akcjonariusze JSW zdecydowali o wypłacie dywidendy wysokości 200,77 mln zł z zysku netto za 2018 r. co dało 1,71 zł na akcję. Jednocześnie, na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa, akcjonariusze zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 1 162 936 856,05 zł na kapitał zapasowy, wobec propozycji zarządu przeznaczenia tej kwoty na kapitał rezerwowy w celu sfinansowania programu inwestycyjnego JSW.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here