Naga MarketsW dzisiejszym cyklu „Gorących spółek dnia” ze szczególną uwagą należy przyjrzeć się dwóm spółkom, które wczorajszą sesję mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Pierwszą z nich jest absolutna i niekwestionowana gwiazda wtorkowej sesji na GPW. Mowa tu oczywiście o Jastrzębskiej Spółce Węglowej, która po wielu miesiącach spadków wczoraj zdrożała o 27,81%.

JSW - wykres dzienny
JSW – wykres dzienny

Oczywiście nie stało się to bez podstaw fundamentalnych, które są praktycznie niezbędne do wykonania tak dużych przesunięć kursu w tak krótkim czasie przy spółce tych rozmiarów. Po pojawieniu się informacji, że zarząd spółki porozumiał się z związkami zawodowymi kurs wyskoczył na północ. Mówi się, że dzięki ograniczeniu świadczeń pracowniczych JSW może zaoszczędzić około 2 mld złotych.
Wczorajsza sesja pozostawiła oczywiście na wykresie sporych rozmiarów białą świecę. W chwili obecnej byki mają szansę na znacznie trwalszą zmianę kierunku ruchu ceny akcji spółki z Jastrzębia, gdyż omawiany wzrost doprowadził do wygenerowania średnioterminowego sygnału kupna.

Drugą interesująco zachowującą się spółką było wczoraj JW Construction.

JW Construction - wykres dzienny
JW Construction – wykres dzienny

Ten największy deweloper mieszkaniowy w Polsce od dołka w grudniu ubiegłego roku znajduje się w trendzie wzrostowym. Aktualnie po osiągnięciu szczytu na początku sierpnia tego roku cena zaczęła spadać wchodząc w fazę korekty. Jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że wczorajsza sesja zakończyła okres przeceny. Argumentem wspierającym moją hipotezę jest niewątpliwie miejsce, gdzie korekta została zakończona.

 

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here