Naga MarketsJSW jednym z najsłabszych walorów indeksu polskich blue chipówKluczowe amerykańskie indeksy odrobiły już w pełni przejściowe straty wywołane informacją o planowanym podwojeniu podatku od zysków kapitałowych (jeżeli zysk w ciągu roku przekroczy 1 mln USD). Zapewne wątek zwiększenia podatku wpłynie jeszcze na giełdy na kolejnych etapach procesu, jednak w wyniku negocjacji prawdopodobnym scenariuszem jest wprowadzenie niższej podwyżki niż pierwotnie zakładano, co mogłoby zadziałać nawet pozytywnie na zasadzie dyskonta wyboru „mniejszego zła” dla inwestorów.

JSW odnotowała ponad 2-procentową stratę

W piątek indeks S&P 500 zyskał 1,1%, a Nasdaq wzrósł o 1,4%, a po weekendzie notowania kontraktów wskazują na neutralne otwarcie sesji za Oceanem. W temacie pandemii – globalnie liczba wykonanych szczepień przekroczyła w sobotę miliard, jednak mimo tego w piątek odnotowano rekordową dzienną liczbę zakażeń (893 tys.), w ostatnich dniach za ok. 30-40% zakażeń odpowiadają same Indie, w których dynamicznie narasta kryzys zdrowotny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia nie przyniosła większych zmian dla krajowych indeksów. Wśród blue chipów największy wzrost odnotował odbijający po mocnych spadkach Mercator (+9,9%), za nim znalazł się Tauron (+2%) i KGHM (+1,7%), a do najsłabszych walorów należało Orange (-2,4%), JSW (-2,3%) i Dino (-2,3%). W indeksie mWIG40 w reakcji na opublikowane wyniki finansowe najmocniej zyskał Ciech (+4,5%), a na przeciwległym biegunie znalazł się Playway (-4,4%).

W indeksie sWIG80 dominowały walory Forte (+5,7%) – w tym przypadku również za wzrost odpowiadały opublikowane przed sesją szacunkowe wyniki finansowe. Za fabryką mebli znalazł się Enter Air (+5%). Liderem spadków został ML System (-6,6%) – informacja podana przez spółkę przed piątkową sesją o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie nawiązania współpracy w zakresie wykorzystania urządzenia „Covid Detector” z przedsiębiorstwem państwowym „Porty Lotnicze” nie zatrzymała dynamicznych spadków zapoczątkowanych 19 kwietnia.

WIG w układzie dziennym

Z pozostałych informacji: 1. Szacunkowy zysk netto XTB w I kw. 2021 r. wyniósł 89 mln zł wobec 176 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. 2. Zysk netto Krynicy Vitamin za 2020 r. wyniósł 57 mln zł wobec 7 mln zł w 2019 r. 3. Pepco Group zamierza wejść na GPW (w ramach IPO planowana jest sprzedaż akcji przez obecnych akcjonariuszy).

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara live | ropa wti forum | kurs zloty | notowania nasdaq 100 | akcje cd projekt |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here