Naga MarketsJSW jednym z liderów WIG20 po obiecującej sesjiWczorajsza sesja zakończyła się zwyżką WIG20 o 1,9%, tym samym zatrzymał się na poziomie 1982 pkt. Tego dnia obroty na polskich blue chipach wyniosły 1,6 mld PLN.

JSW z ponad 5-procentowym wzrostem

Zapoczątkowany w poniedziałek rajd na północ kontynuował CD Projekt (+8,8%), wtórowały mu takie walory jak Allegro (+6,1%) czy JSW (+5,3%). Z drugiej strony znalazły się jedynie cztery spółki (PGNiG, PGE, Santader oraz LPP). Wzrostami również zakończyły się notowania mWGI40 (+0,5%), negatywnie wyróżnił się sWIG80, który zakończył dzień zniżką -0,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość europejskich parkietów świeciła się na zielono, DAX +1,7%, CAC40 +0,9% oraz FTSE100 +0,2%. Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła delikatne spadki głównych indeksów (S&P500 -0,2%, Nasdaq i Dow Jones po -0,1%). Inwestorzy czekają na wyniki największych firm technologicznych, po wczorajszej sesji swoje rezultaty opublikował Microsoft (pobił oczekiwania), a dzisiaj wyniki poda Apple, Tesla oraz Facebook. Oprócz tego dzisiaj o 20:00 zostanie podjęta decyzja w sprawie stóp procentowych w USA (prognoza 0,25% – bez zmian), po której odbędzie się konferencja FOMC.

Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index delikatnie zniżkuje a Nikkei idzie w górę o 0,2%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na część amerykańskich indeksów zniżkują, pozytywnie wyróżnia się Nasdaq, który świeci się na zielono.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here