Naga MarketsJSW idzie w fotowoltaikę i samowystarczalność - zapiski giełdowego spekulantaInteresujące komunikaty przekazała w miniony piątek spółka JSW. Firma wypowiedziała się na temat transformacji energetycznej, w sposób który powinien się spodobać inwestorom. Spółka poinformowała, że prowadzi poszukiwania partnera biznesowego do realizacji projektów fotowoltaicznych. Od dłuższego czasu OZE, a w szczególności fotowoltaika cieszy się największym zainteresowaniem spekulantów na warszawskim parkiecie. Obecnie spółka analizuje możliwość takich inwestycji i wybiera odpowiednie lokalizacje. Pierwsza farma o mocy ok. 3 MW powstanie na terenach niedaleko kopalni “Budryk” w Ornontowicach. Zlokalizowany jest tam zakład odsalania wody.

  • JSW zwiększa zaangażowanie w OZE
  • Fotowoltaika i własna energia
  • Na wykresie trwa korekta po mocnym odbiciu

Elektrownia słoneczna niemal w 100% pokryje zapotrzebowanie na prąd. Planowane rozpoczęcie inwestycji to 2021 rok. Spółka podała także, że już w przyszłym roku chce uzyskać samowystarczalność energetyczną. W tym celu, do przyszłego roku spółka planuje zakończyć inwestycje w budowę nowych układów kogeneracyjnych, pozwalających wykorzystywać jako paliwo odzyskiwany z wyrobisk górniczych metan.

W fazie korekty

Metan będzie przerabiany na potrzeby energetyczne. Warto dodać, że tylko w 2019 roku spółka na prąd wydała aż 330 mln zł. Całość inwestycji wyniesie o około 30 mln zł mniej, a oszczędności z niej JSW będzie czerpać latami. Na wykresie mamy korektę po mocnym wybiciu i jeżeli sentyment na rynkach pozostanie słaby, to cena może spaść do wsparcia przy 22 zł.

jsw


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here