Naga MarketsJSW i KGHM z najgorszymi wynikami sesji. WIG20 zaczął odbijaćPoczątek czwartkowego handlu na krajowym rynku akcji rozpoczął się w minorowych nastrojach. WIG20 rozpoczął sesję poniżej środowego zamknięcia, jednak w trakcie kolejnych godzin strona popytowa rynku przejmowała inicjatywę i około 16:00 indeks znajdował się na poziomie ponad +1,5%. Ostatnia godzina handlu przyniosła jednak mocną realizację zysków sprowadzając z powrotem indeks krajowych blue-chipów w okolicę 1640 punktów.

Amerykańskie indeksy wyznaczają trendy

Powyższa sytuacja była pokłosiem zachowania się amerykańskich indeksów, które po otwarciu również osuwały się pod naporem strony podażowej. Spośród największych spółek najgorzej zachowywały się walory JSW, KGHM i Lotos, a najlepiej poradziły sobie akcje Cyfrowego Polsatu i Santander Bank Polska.

Te artykuły również Cię zainteresują

O ile w pierwszych godzinach handlu, amerykańskie indeksy notowały kolejne minima o tyle w dalszej części sesji strona popytowa wiodła prym i dodatnie, dzienne zmiany zanotował zarówno S&P500, jak i technologiczny Nasdaq. Paliwem do wzrostów były doniesienia w zakresie konsensusu pomiędzy administracją Białego Domu i przedstawicielami Demokratów dotyczącego nowego pakietu pomocowego związanego z negatywnymi skutkami COVID-19. Biały Dom podał, że dąży do osiągnięcia kompromisu z Demokratami w ciągu dwóch dni w sprawie stymulacji dla gospodarki. Potencjalne porozumienie może jednak spotkać się ze sprzeciwem w Senacie, gdzie przywódca większości Mitch McConnell powiedział Republikanom, aby ostrzegł Biały Dom w kwestii nie zawierania umowy ws. pomocy przed wyborami. W tym kontekście warto również zauważyć istotne spadki wartości amerykańskiego długu. Rentowności Amerykańskich 10-latek wzrosły podczas wczorajszego dnia do najwyższego poziomu od 4 miesięcy tj. powyżej 0,85%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Ostatnia debata Donalda Trumpa i Joe Bidena przed wyborami prezydenckimi, która odbyła się w nocy naszego czasu nie przyniosła wg komentatorów rynku zwycięzcy. Podczas dyskusji, Biden ponownie skrytykował sposób radzenia sobie przez Trumpa z pandemią koronawirusa, podczas gdy Trump kierował oskarżenia o korupcję pod adresem kontrkandydata i jego rodziny. Sesja w Japonii zakończyła się w lekko pozytywnych nastrojach, dyskontując zapewne wczorajsze, dodatnie zamknięcie rynku w USA. Najważniejszym wydarzeniem w zakresie danych makroekonomicznych będą dziś wstępne odczyty wskaźników PMI za październik dla największych gospodarek strefy euro. Rynek oczekuje min. spadku indeksu dla sektora usług dla wspólnoty do 47 punktów, a dla przemysłu do 53,1 punktów.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here