Naga MarketsJSW i Allegro dalej w korekcie. Spółki będą mogły jednak odbić, wskazuje Michał PalaczykOstatnimi czasy wiele mówiło się o COP26, czyli wydarzeniu o charakterze klimatycznym organizowanym przez ONZ. W jego ramach miały zapaść kluczowe dla środowiska decyzje, które pierwotnie miały mocno uderzyć m.in. w węgiel. Finalnie jednak ustalenia są dla węgla łaskawsze, na czym korzysta JSW, jednak kłopoty chińskiego rynku stali z drugiej strony są coraz większym problemem, wskazuje Michał Palaczyk na antenie Comparic24.JSW pozostaje w korekcie

– JSW w zeszłym tygodniu mocna podbitka, natomiast wracamy do mocnych spadków. To jest też paradoks, bo tu są znowu jakieś lokalne informacje, ponieważ zakończył się szczyt COP26, czyli ten węglowy organizowany przez ONZ, no i tam ostateczne konkluzję są takie, że dla węgla nie są takie złe z perspektywy najbliższych kilkunastu lat, ponieważ nie pojawiły się twarde informacje o wychodzeniu z polityki węglowe, a wręcz o ograniczaniu, czyli jest ta szans, to okno dla węgla, co może powodować w dłuższej perspektywie, że będą jakieś nowe inwestycje w kopalnie. – wskazuje Michał Palaczyk.

– Dla JSW jest to teoretycznie informacja pozytywna, natomiast gdzieś tu pewnie jeszcze inna informacja wchodzi do gry, czyli temat rynku stali, który nie ma się w Chinach najlepiej, a wiadomo, że stal jest związana więzami małżeńskimi z koksem, który z kolei produkuje JSW, więc kolejna informacja, która tym razem jest negatywna, więc ta korekta jeszcze pewnie potrwa. Tu nie mamy spektakularnej luki do zamknięcia, natomiast pewnie 38 zł /40 zł to będzie ten pułap, gdzie złapiemy jakiś balans i notowania ruszą z jakąś kontrą wzrostową. – dodaje także.

JSW i Allegro dalej w korekcie. Spółki będą mogły jednak odbić, wskazuje Michał Palaczyk
Notowania JSW w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszej sesji JSW notuje spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie 0,54%, co oznacza spadek o 0,23 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 42,73 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 42,50 zł.

Słaba kondycja Allegro

– Mieliśmy to pierwsze podbicie jednosesyjne, ale niestety nie obroniliśmy tego punktu, gdzie wspominałem, że można będzie próbować, gdy zamkniemy lukę wzrostową i coś ciekawego pojawi się. Zamknęliśmy lukę wzrostową i na jednej sesji  od razu wygenerowaliśmy nowy dołek, więc sprawa od razu nie doszła do skutku. W tej chwili zaczynamy utrwalać 40 zł. Widać po forach internetowych, że rynek chciałby zobaczyć coś z trójką z przodu, więc zazwyczaj taki scenariusz pewnie się nie zrealizuje. – podkreśla Michał Palaczyk.

– W związku z tym pojawia się tutaj przestrzeń do jakiegoś mocniejszego odbicia wzrostowego. Pewnie w tej chwili nie są to już poziomy z piątką z przodu, ale przynajmniej do połowy tej spadkowej sesji z listopada. Może nawet 48 zł, no więc tutaj sprawa jest dość prosta. – dodaje także.

JSW i Allegro dalej w korekcie. Spółki będą mogły jednak odbić, wskazuje Michał Palaczyk
Notowania Allegro w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszej sesji Allegro notuje wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 2,27%, co oznacza wzrost o 0,94 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 42,64 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 42,64 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza btc | aktualny kurs dolar lew | celon pharma gpw | gpw oncoarendi | cd projekt akcje kupno | kursy kryptowalut prognozy | cyfrowy polsat giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here