Naga MarketsJSW – czekamy na wybicie z konsolidacji - zapiski giełdowego spekulantaWczoraj spółka JSW przekazała kilka bardzo pozytywnych komunikatów, które mogą przesądzić o szansach na dalsze odrabianie strat na wykresie. Po pierwsze, spółka nie zakłada ograniczenia poziomu nakładów inwestycyjnych w tym roku. Są one konieczne dla rozwoju firmy i nie ma problemów z ich finansowaniem. Pierwszy kwartał zakończył się ponad 453 mln zł inwestycji w firmie. Na cały rok zaplanowane są inwestycje rzędu 2 mld zł. Kolejne bardzo pozytywne wypowiedzi prezesa firmy to brak zagrożeń dla sprzedaży węgla i realizacji kontraktów handlowych.

  • JSW nie planuje wstrzymania inwestycji
  • Nie ma zagrożeń dla realizacji kontraktów handlowych
  • Spółka nie rozważa emisji nowych akcji

Ponadto, prezes jest zdania, że odmrażanie gospodarek wpłynie korzystnie na ceny węgla koksowego. W komunikacie prezes poinformował także, że nie jest rozważany pomysł emisji nowych akcji, co zdecydowanie powinno uspokoić inwestorów. Wydaje się więc, że obecnie jedynym problemem pozostaje koronawirus.

Walka o wyjście górą z konsolidacji

W kopalniach należących do JSW potwierdzono już ponad 1400 przypadków zakażenia. Wydaje się, że gdy tylko zaczną napływać lepsze komunikaty w tej sprawie, sentyment do spółki może się poprawić. Nadal jest ona notowana blisko historycznych minimów, a ostatnio kurs porusza się bokiem. Kluczowe będzie wybicie oporu przy 15 zł

jsw


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here