Naga MarketsJSW – czekamy na wybicie z konsolidacji - zapiski giełdowego spekulantaWczoraj spółka JSW przekazała kilka bardzo pozytywnych komunikatów, które mogą przesądzić o szansach na dalsze odrabianie strat na wykresie. Po pierwsze, spółka nie zakłada ograniczenia poziomu nakładów inwestycyjnych w tym roku. Są one konieczne dla rozwoju firmy i nie ma problemów z ich finansowaniem. Pierwszy kwartał zakończył się ponad 453 mln zł inwestycji w firmie. Na cały rok zaplanowane są inwestycje rzędu 2 mld zł. Kolejne bardzo pozytywne wypowiedzi prezesa firmy to brak zagrożeń dla sprzedaży węgla i realizacji kontraktów handlowych.

  • JSW nie planuje wstrzymania inwestycji
  • Nie ma zagrożeń dla realizacji kontraktów handlowych
  • Spółka nie rozważa emisji nowych akcji

Ponadto, prezes jest zdania, że odmrażanie gospodarek wpłynie korzystnie na ceny węgla koksowego. W komunikacie prezes poinformował także, że nie jest rozważany pomysł emisji nowych akcji, co zdecydowanie powinno uspokoić inwestorów. Wydaje się więc, że obecnie jedynym problemem pozostaje koronawirus.

Te artykuły również Cię zainteresują
Walka o wyjście górą z konsolidacji

W kopalniach należących do JSW potwierdzono już ponad 1400 przypadków zakażenia. Wydaje się, że gdy tylko zaczną napływać lepsze komunikaty w tej sprawie, sentyment do spółki może się poprawić. Nadal jest ona notowana blisko historycznych minimów, a ostatnio kurs porusza się bokiem. Kluczowe będzie wybicie oporu przy 15 zł

jsw


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here