Naga MarketsJastrzębska Spółka Węglowa (JSW) chce uzyskać samowystarczalność energetyczną w 2021 r., poinformował ISBnews wiceprezes Artur Dyczko.

JSW chce uzyskać samowystarczalność energetyczną w 2021 r.

“Docelowo spółka chce całość pozyskiwanego metanu przerabiać na potrzeby energetyczne i po zakończeniu budowy bloku energetycznego w EC Radlin, zbliżyć się do samowystarczalności energetycznej. Jest to o tyle ważne, że energia jest znaczącym elementem wpływającym na działalność spółki. Dla przykładu w 2019 roku na zakup energii JSW przeznaczyła ponad 330 mln zł” – powiedział Dyczko w rozmowie z ISBnews.

W przyszłym roku powinny zakończyć się inwestycje w budowę nowych układów kogeneracyjnych, pozwalających wykorzystywać jako paliwo odzyskiwany z wyrobisk górniczych metan.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Łącznie JSW zamierza wydać na ten cel ok. 300 mln zł. Obecnie, w ramach odmetanowania kopalń wychwytywanych jest ok. 130 mln m3 gazu, z czego 77 mln m3 jest wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej i cieplnej” – dodał wiceprezes.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here